Severoamerická kandidatura na MS 2026

Spojené státy americké, Mexiko a Kanada se budou společně ucházet o právo uspořádat v roce 2026 mistrovství světa. Záměr podat společnou kandidaturu oznámili zástupci fotbalových federací všech tří zemí. Na severoamerickém kontinentu se šampionát naposledy konal v roce 1994, kdy byly hostitelem USA. Mexiko pořádalo finálové klání v letech 1970 a 1986.

Příští turnaj se uskuteční v roce 2018 v Rusku, dalším pořadatelem bude o čtyři roky později Katar. Země severoamerické a karibské konfederace CONCACAF jsou proto považovány za velkého favorita pro volbu dějiště následujícího šampionátu. Pokud uspějí, uspořádají jako první mistrovství světa v nové, rozšířené podobě. Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) letos v lednu schválila navýšení počtu účastníků na 48 týmů oproti současným 32. Evropa by měla mít na turnaji 16 zástupců.

Představitelé USA, Mexika a Kanady původně uvažovali, že se budou o šampionát ucházet samostatně, nakonec se ale rozhodli využít toho, že FIFA vloni zrušila zákaz společných kandidatur. Poprvé a zároveň i naposledy se o pořadatelství dělily v roce 2002 Japonsko a Korejská republika.