„Ševci“ dostali krutou lekci

Český trojlístek ve druhém kole základní fáze Evropské ligy zopakoval výsledkový účet z toho premiérového – vítězství, remízu a porážku, ale role týmů v této bilanci se vyměnily. Na výhru dosáhla doma Plzeň, která se rychle otřepala po vyrovnávacím gólu dvacet minut před koncem, a dvěma brankami, na nichž se podíleli čerství střídající hráči, zaslouženě porazila izraelskou Beer Ševu. V jejím dresu odehrál celé utkání český útočník Tomáš Pekhart.

Viktoriáni se tak po úvodní prohře v Bukurešti vrátili zpátky do hry o postup do jarního play-off. Slavia na umělém trávníku v mrazivé Astaně mohla navázat na předchozí vítězné vykročení v Edenu s Maccabi Tel Aviv. V 18. minutě ji poslal do vedení pohotovou hlavičkou Ngadeu, potom svorně orazítkovali Sýkora a Stoch břevno mistra Kazachstánu, ale v závěru první půle domácí, kteří se postupně vymanili z převahy Pražanů, vyrovnali Tomasovem na 1:1 a tento výsledek se už do závěrečného hvizdu nijak nezměnil.

Zlínští „Ševci“ zažili v Moskvě proti Lokomotivu krutou pohárovou lekci. Inkasovali prakticky hned po první akci domácích z penalty a její úspěšný exekutor portugalský záložník Manuel Fernandes zkompletoval do 17. minuty čistý hattrick, což se v historii Evropské ligy nikomu takhle rychle nepovedlo! Naštěstí tím gólová demolice v ruské metropoli pro hosty, kteří se prezentovali s hodně děravou týmovou defenzívou, už skončila… Na první evropský pohárový gól svěřenci Bohumila Páníka stále čekají.