„Ševce“ povede Kameník

Ve Zlíně skončil trenér Josef Csaplár. Vedení klubu se s šestapadesátiletým koučem předčasně rozloučilo kvůli špatným výsledkům týmu, který je po 12 kolech až na předposledním patnáctém místě tabulky. Mužstvo zatím převzal dosavadní asistent Jan Kameník. Csaplár je druhým odvolaným trenérem v této ligové sezoně. Po 10. kole v Opavě skončil Ivan Kopecký, kterého dočasně nahradili Josef Dvorník s Aloisem Grussmannem.

"Ševce" převzal před sezonou v červnu a u týmu vydržel jen čtyři měsíce. Zlínští z posledních šesti kol získali jediný bod a po vysoké víkendové prohře 0:4 v Ostravě klesli na předposlední místo ligy. Na kontě mají deset bodů, o jeden více než poslední Opava. Csaplár zažil druhý předčasný konec angažmá během necelého roku. V polovině března ho v Příbrami vystřídal Roman Nádvorník.

Sedmatřicetiletý Kameník povýšil z pozice asistenta podruhé. Zlín už dočasně převzal na konci dubna po 9. místě v základní části minulé sezony a v nadstavbové skupině o postup do předkola Evropské ligy s týmem přešel přes Olomouc do finále, v němž "Ševci" nestačili na Mladou Boleslav. Ve Zlíně od ledna skončil už třetí hlavní trenér. Kvůli angažmá u reprezentace Kazachstánu nejprve odešel Michal Bílek, poté se klub rozloučil i s jeho nástupcem Romanem Pivarníkem a nyní s Csaplárem.