„Ševce“ má zvednout Petržela

Novým trenérem zlínských „Ševců“ se stal Vlastimil Petržela. U devátého týmu ligové tabulky střídá Bohumila Páníka, kterého vedení klubu po špatných výsledcích v úterý odvolalo. Čtyřiašedesátiletý kouč v novém působišti uzavřel smlouvu na rok a půl. Naposledy působil v Baníku Ostrava, který po předchozím sestupu dovedl loni zpět do nejvyšší soutěže. Následně byl do minulého týdne poradcem majitele ostravského klubu. Ve Zlíně si odbude premiéru v sobotním ligovém utkání proti Jablonci.

Velkou roli v mém příchodu sehrál majitel Zlína Zdeněk Červenka, se kterým se znám třicet let. Volali mi každý týden, někdy i dvakrát. Konzultovali jsme situaci po zápasech," říká a dodává, že nabídek měl od zlínského klubu v minulosti několik: "Bylo to ale vždy v nevhodnou dobu. Trenér, který zde působil, něčeho s týmem dosáhl. I současná nabídka byla z mého pohledu rozporuplná. Nesnáším, když někoho musím střídat."

S trénováním začal Petržela po skončení hráčské kariéry ve Slavii, poté vedl v nejvyšší soutěži Liberec, Spartu a Bohemians. Největší slávu mu přineslo čtyřleté angažmá v Petrohradu, který v roce 2003 a 2004 dovedl v ruské lize ke druhému a třetímu místu a později také do čtvrtfinále Poháru UEFA.