Sestava je alchymie!

Sestava je alchymie!

Namíchat ideální základní jedenáctku si přeje před výkopem zápasu každý trenér, a když se povede ještě nějakým překvapivým tahem zaskočit kouče i hráče soupeře, je to pak bonus navíc, který může často hrát rozhodující roli. Obhájce titulu a prakticky již staronový mistr z Plzně před nedělním jarním šlágrem se Spartou na Letné přímo mistrovsky utajil aktuální zdravotní stav svých dvou delší dobu zraněných útočníků Michala Ďuriše a Michaela Krmenčíka.

Hovořilo se i o potížích dalšího forvarda Holendy, takže na hrotu útoku měl vyběhnout „amatér“ Pavel Fořt nebo některý ze záložníků. Jenže realita byla šokující, protože slovenský reprezentant a spolu s Davidem Lafatou stále nejlepší střelec letošní Synot ligy permanentně neúnavným pohybem zaměstnával letenskou defenzívu, jako kdyby mu kluboví lékaři a fyzioterapeuti tři týdny nekurýrovali kotník. A když mu přece jen už docházely fyzické síly, nahradil ho v závěru další „marod“ Krmenčík, který premiérovými ligovými góly v plzeňském dresu definitivně dorazil Spartu! Její trenér Zdeněk Ščasný tentokrát tak šťastnou ruku neměl s nasazením rekonvalescentů Váchy a především Jiráčka na nezvyklém postu levého obránce, kde byla domácí defenzíva hlavně v prvním poločase hodně zranitelná, což byla s pomalu již obligátními „děrami“ ve středu hřiště a obrany voda na mlýn rychlých protiútoků viktoriánů.

Naopak u rivalů v Edenu zřejmě už žádnou alchymii se sestavou pod novými majiteli nepraktikují. Možná i proto čerstvý šéf Slavie Jaroslav Tvrdík pár hodin před nedávným ligovým zápasem v Olomouci ji průkopnicky přes svůj hojně navštěvovaný twitter „vytroubil“ do světa…