Se Skotskem se hrát bude, ale…

Pondělní utkání českých fotbalistů v Lize národů se Skotskem se po jednání s UEFA odehraje. FAČR nyní řeší, s jakým týmem reprezentace v Olomouci nastoupí. Stávající výběr musel předčasně ukončit sraz bezprostředně po pátečním vítězném utkání na Slovensku kvůli výskytu koronaviru ve výpravě. Sraz byl rozpuštěn po diskuzích s pražskou hygieničkou Martinou Marešovou, podle níž existovala vážná obava, že se koronavirus bude v mužstvu dále šířit.

Pozitivně testovaní na COVID-19 byli dva členové realizačního týmu - jeden ještě v Praze a druhý v pátek ráno před utkáním v Bratislavě. Všichni hráči měli i kontrolní odběry negativní. Přesto z rozhodnutí hygieny nebudou moci v Olomouci nastoupit, národní celek nepovede ani trenér Jaroslav Šilhavý.
Reprezentaci hrozila kontumace, pokud by nemohla nastoupit, to se však vedení FAČR povedlo odvrátit. Na pondělním zápase nesmí být přítomen nikdo z reprezentační výpravy, která byla na Slovensku. FAČR nyní jedná o tom, koho postavit. Někteří hráči, kteří se z Bratislavy přesouvají zpět, vyjádřili nesouhlas s předčasným ukončením srazu a údajně chtějí v Olomouci nastoupit. Zápas se Skotskem má v pondělí výkop ve 20.45 hodin.