Schick v hlavní roli

Mladý reprezentační útočník Patrik Schick se výraznou měrou zasloužil o výhru AS Řím 3:1 v domácím duelu italské Serie A nad Sassuolem. Již ve čtvrté minutě byl po pasu za obranu v šestnátce faulován a nařízenou penaltu Perotti proměnil ve vedoucí gól. Ve 23. se vyhnul ofsajdové pasti, v pokutovém území udělal kličku vybíhajícímu gólmanovi a do prázdné branky zvýšil na 2:0, byla to jeho druhá trefa v této ligové sezoně. Krátce předtím ovšem mohl dvaadvacetiletý forvard nechtěně skórovat na druhé straně, když po rohovém kopu přizvedl centr hlavou do břevna vlastní branky! Svůj gólový účet mohl ještě zvýraznit po přestávce, ale tentokrát ho vychytal hostující brankář Consigli. Na trávníku Olympijského stadionu zůstal až do 77. minuty, kdy ho už za stavu 3:0 vystřídal zkušený Edin Džeko.