Schick přestoupil z AS Řím do Leverkusenu

Útočník Patrik Schick přestoupil z AS Řím do Leverkusenu. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant podepsal s pátým týmem uplynulého ročníku bundesligy pětiletou smlouvu. Bayer za něj zaplatil 26,5 milionu eur (téměř 703 milionů korun). Dalších deset procent získají Římané z jeho případného dalšího prodeje.

"V zápasech v dresu Lipska jsem viděl, jak skvělý tým Bayer má. Hrají ofenzivně a agresivně, což se mi líbí a odpovídají mému pohledu na fotbal. Bayer je špičkový bundesligový klub. Mám velkou radost, že můžu pokračovat v Německu, a navíc v tomto klubu i na mezinárodní úrovni," říká nová útočná akvizice Bayeru, který si v příští sezoně zahraje základní skupinu Evropské ligy. Do klubu přišel poté, co ho minulý týden opustili dva ofenzivní hráči Kai Havertz, který přestoupil do Chelsea, a Kevin Volland, jenž odešel do Monaka. "V osobě Patrika Schicka jsme získali mezinárodně proslulého útočníka, který působivě a pravidelně dokazoval své střelecké schopnosti jak v Serii A, tak v bundeslize," prohlašuje generální ředitel Leverkusenu a někdejší skvělý německý forvard Rudi Völler.

V Římě „Schicky“ působil od roku 2017. Nejprve ve „věčném městě“ hostoval ze Sampdorie Janov a poté za 38 milionů eur přestoupil, což z něj udělalo nejdražšího hráče v historii klubu. V dresu "Giallorossi" se ale opora reprezentace, za niž odehrál 22 zápasů a dal devět branek, příliš neprosadila. V uplynulé sezoně hostoval v Lipsku, za které dal v německé bundeslize deset branek a postoupil s ním do semifinále Ligy mistrů. Klub však opci na přestup kvůli ekonomickým dopadům koronavirové krize nevyužil. Do Leverkusenu přicestoval necelý týden poté, co pro něj předčasně skončil reprezentační sraz, při kterém přišel do kontaktu s jedním ze dvou členů realizačního týmu nakažených koronavirem. Bývalý hráč Sparty nebo Bohemians 1905 musel do preventivní karantény a zmeškal zápasy Ligy národů se Slovenskem v Bratislavě a v Olomouci se Skotskem.