Schick pomohl k senzačnímu vyřazení Barcelony!

Fotbalisté AS Řím se před odvetou čtvrtfinále Ligy mistrů s Barcelonou potýkali se špatnými výsledky a o to větší radost měl trenér Eusebio Di Francesco z postupu. Čtvrtý celek italské Serie A výhrou 3:0 smazal venkovní porážku 1:4 a díky gólu vstřelenému na soupeřově hřišti se stal teprve třetím týmem, který v prestižní soutěži dokázal obrátit dvojzápas vyřazovací fáze po úvodní prohře o tři a více branek.

Osmačtyřicetiletý kouč Římanů si pochvaloval tah s třemi obránci a ocenil i českého útočníka Patrika Schicka, který v Lize mistrů nastoupil poprvé. "Podle mého názoru je to skvělý hráč. Tenhle systém ho posunul blíže k Edinu Džekovi a pomohl mu. Ukázal své kvality. Byl velmi nebezpečný a málem skóroval, ale byl skvělý hlavně z taktického hlediska. Jsem za něj velmi šťastný, odvedl vynikající týmovou práci," říká. Jeho svěřencům po prohře 1:4 v úvodním duelu nedával prakticky nikdo šance na obrat. Tím spíš, že Římané o víkendu v Serii A doma po špatném výkonu podlehli Fiorentině 0:2. Di Francesco však Barcelonu zaskočil rozestavením 3-4-1-2 a katalánský soupeř byl od úvodu pod tlakem. Skóre otevřel v šesté minutě Džeko, po přestávce proměnil penaltu Daniele De Rossi a v 82. minutě dal hlavou postupový gól Kostas Manolas. AS Řím postoupilo do semifinále Ligy mistrů podruhé v historii a poprvé od roku 1984, kdy "Vlci" došli do finále.

Stejně jako Di Francesco chválil Schicka, který při debutu v Lize mistrů odehrál 73 minut, i nejlepší střelec římského týmu, bosenský útočník Edin Džeko. "Patrik je velmi mladý a stále se rozvíjí, ale dnes hrál velmi dobře. Bylo to pro mě snadnější mít blízko vedle sebe jeho a Radju Nainggolana. Poprvé jsme nastoupili s třemi obránci a fungovalo to velmi dobře," zdůrazňuje.