Rozloučili se gólově

Reprezentační obránce Filip Novák pomohl gólem v posledním kole turecké Super Ligy Trabzonsporu k titulu vicemistra. Jeho tým zvítězil 2:1 na hřišti Kayserisporu a nechal v konečné tabulce za sebou třetí Besiktas. Třicetiletý bek potvrdil svoji výbornou produktivitu už sedmým gólem v tomto ligovém ročníku. V 63. minutě domácí brankář jen vyrazil prudkou střelu a český krajánek napálil míč z úhlu do sítě. Útočník Milan Škoda vstřelil po lednovém přestupu ze Slavie jubilejní desátou branku za Rizespor, když v úvodu druhé půle venkovního utkání s Fenerbahce vyrovnal po sólu na 1:1. Hosté nakonec sice prohráli 1:3, ale díky výsledkům ostatních soupeřů je porážka nemusela nijak fatálně mrzet, neboť si udrželi tříbodový odstup. Čtyřiatřicetiletý český forvard, kterému pomohly turecké góly ke vstupu do prestižního Klubu ligových kanonýrů týdeníku GÓL, přispěl k záchraně mezi elitou výraznou měrou.