Rosický povýšil, Ščasný zůstává

Funkci sportovního ředitele v pražské Spartě přebírá Tomáš Rosický. Nahradí Zdeňka Ščasného, který zůstává pouze v roli trenéra. Od srpna, kdy byl „odejit“ předchozí kouč Pavel vykonával obě funkce. Bývalý kapitán českého národního týmu bude odpovídat za střednědobou a dlouhodobou sportovní strategii klubu a bude řídit pohyb Sparty na přestupovém trhu.

Osmatřicetiletý „Rosa“ je ve vedení Sparty už rok, poté co loni v prosinci ukončil hráčskou kariéru. Od té doby se podílel na fungování sportovního úseku pod Ščasným, aby nabral zkušenosti. V srpnu pak Ščasný převzal i roli trenéra, ale Spartě se závěr podzimu nevydařil a vedení pátého klubu prvoligové tabulky sáhlo ke změnám. Rosický tak dostane více pravomocí. V nové roli už musel rozhodnout o osudu Ščasného v pozici trenéra. Z posledních deseti zápasů pod ním Sparta získala jen devět bodů a je v tabulce až pátá. Přesto se nový sportovní ředitel rozhodl trenéra u týmu ponechat.  

"Na začátku letošního roku jsem prohlásil, že budeme možná potřebovat víc času na to, abychom tým stabilizovali. Bohužel se tato předpověď naplnila. Mým rozhodnutím, a jsem ve shodě s generálním ředitelem a představenstvem, je v tuto chvíli to, že změnu na pozici trenéra dělat nebudeme," prohlašuje s tím, že realizační tým chce rozšířit. Dohlížet bude i na přestupovou politiku. Výrazný podíl už měl na nedávném příchodu Davida Moberga Karlssona z Norrköpingu. "Mojí ambicí je přivádět hráče, kteří se budou se Spartou identifikovat. Pro mě bylo privilegium za Spartu hrát a je pro mě privilegium působit v klubu dál. A chci spolupracovat s hráči, kteří to budou vnímat stejně," dodává Tomáš Rosický.