Roman Hubník: „Už aby to zase začalo!“

Roman Hubník: „Už aby to zase začalo!“

Zimní příprava. Období, které mnozí fotbalisté nemilují, kapitán Plzně Roman Hubník negativně nevnímá. Nyní je s Viktorií na herním soustředění ve španělském Benidormu, kde výhrou 5:1 nad Legií Varšava dali Západočeši zapomenout na dvě vysoké porážky z nedávného kondičního kempu v Marbelle.

„JE POTŘEBA DOSTAT OBČAS FACKU“

„Pomalu se chýlí ke konci druhé soustředění, zimní příprava probíhá podle plánu. Odtrénovali jsme všechno, co jsme si předsevzali. Pochopitelně, výsledky na prvním kondičním kempu v Marbelle jsme si představovali lepší. Nejprve jsme porazili osmifinalistu Ligy mistrů Basilej, což je cenný skalp. Další dvě utkání nám ale nevyšla, dostali jsme v každém pět gólů, což je dost. Se Salcburkem byl první poločas vyrovnaný, přesto jsme prohrávali. Celkově jsme si prohrát zasloužili. Se Šanghají jsme měli vést o přestávce o čtyři branky. Přišlo uspokojení, střídání, chyby. Prohry nás strašně štvaly. Je ale potřeba dostat občas facku.

„ZÁPAS S LEGIÍ BYL O NĚČEM JINÉM“

První zápas na nynějším soustředění v Benidormu s Legií Varšava (výhra 5:1) byl úplně o něčem jiném. Od začátku jsme byli stoprocentně koncentrovaní. Tak, jak to má být. Následně v neděli jsme remizovali s Riedem (0:0). Soupeř byl z jiného těsta než Legia, která chtěla hrát fotbal. Rakušané jezdili nahoru dolů, doráželi nás, presovali, byli agresivní. Rakouské týmy znám, jsou disciplinované, v zápasech proti nim se těžko prosazuje. Ale šance na to, abychom vyhráli, jsme měli. Trenér protočil sestavu, zahráli si všichni. Je důležité, že jsme uhráli vzadu nulu. Po zápasech, kdy jsme inkasovali spoustu branek, se toto počítá.

„KDYŽ SE JDE NAOSTRO, DOKÁŽEME SEŠLÁPNOUT PLYN“

Co jsem v Plzni, přípravná období jsou prakticky jako přes kopírák. Nepamatuji si, že bychom během nich všechna utkání vyhráli. Proč tomu tak je? Řeknu to takhle: jsme mužstvo, které, když se jde naostro, dokáže sešlápnout naplno plyn. Zkrátka se dokážeme zmobilizovat. Navíc v přípravě sestava výrazně rotuje, což má dopad na herní projev každého týmu. Pokud trenér Barcelony vymění pět hráčů ze základní sestavy, bude to také znát. Ti, co nastoupí místo tradičních opor mají vysokou kvalitu, jenže souhra zákonitě nemůže být taková. 

„V RUSKU JSME BYLI NA SOUSTŘEDĚNÍ DVA MĚSÍCE“

Zažil jsem spoustu zimních příprav, už je asi ani nespočítám. Leckdo o tomto období mluví jako o nutném zlu, nelíbí se mu, že během měsíce je tři týdny na soustředění. Já to ale negativně neberu. Působil jsem v Rusku, kde jsme byli na soustředění dva měsíce. Pro mě je těch deset dnů naprostá pohoda. Kondiční kemp ubíhá rychleji, člověk se zastaví až večer. Teď už je to pomalejší, máme sem tam půlden volno. Musíte to proložit tím, že odjedete z hotelu například do města. Projdete se po pláži, posedíte na kafču a tak. V Plzni máme dlouhodobě super partu, je to v pohodě.

„MÁME UŽ MYŠLENKY NA PARTIZAN“

Blíží se začátek jara, příští čtvrtek hrajeme první zápas play off Evropské ligy na Partizanu Bělehrad. Myšlenky na toto důležité utkání už máme. Každý si přeje, aby už to zase začalo. Jsem rád, klepu si na zuby, že se nám vyhýbají zranění, že jsme dobře potrénovali. Teď už jen dobře začít. Máme těžký start, tři dny po zápase v Bělehradě nás čeká liga v Olomouci. Za další čtyři dny odveta se Srby a hned další liga. Věřím, že na jaře navážeme na úspěšný podzim a na konci soutěže se s našimi fanoušky budeme těšit z mistrovského titulu.“

ROMAN HUBNÍK

Narozen: 6. června 1984. Výška: 190 cm. Váha: 83 kg. Stav: svobodný, syn Patrik (6). Fotbalový post: obránce. Hráčská kariéra: Sigma Olomouc (1998-2007), FK Moskva (Rusko, 2007-2008), Sparta Praha (2009), Hertha BSC Berlín (Německo, 2010-2013), Viktoria Plzeň (2013-2015), Sigma Olomouc (2015 - ?), Viktoria Plzeň (2016-?). Česká liga: 220 zápasů / 12 gólů. Reprezentace: 29 zápasů / 3 gólů. Největší úspěchy: postup do čtvrtfinále EURO 2012 v Polsku a na Ukrajině, české tituly se Spartou (2010) a Plzní (2015, 2016), účastník mistrovství Evropy hráčů do 21 let v Nizozemsku (2007), postup do osmifinále Evropské ligy (2014), postup do vyřazovací části Evropské ligy (2017), vítěz Superpoháru FAČR (2015).