Roman Hubník: „Lámalo se to v Jablonci!“

Dvě předchozí sezóny slavila Plzeň mistrovský titul, útok na třetí triumf v řadě jí nakonec nevyšel. Kapitán Viktorie ROMAN HUBNÍK druhé místo za neúspěch nepovažuje, byť se spoluhráči věřili až do poslední chvíle v obhajobu. Sobotní výhra nad Jihlavou (2:0) jim už nebyla nic platná.

„ZÁVĚREČNÉ KOLO BYLO UŽ JEN O SLAVII“

„Titul jsme moc chtěli, to je pochopitelné. Závěr ligy nakonec nedopadl podle našich představ. Ale druhé místo je taky hezké. Ostatně, ocenili to i naši skvělí fanoušci. Před koncem utkání s Jihlavou i po něm nám za celou sezonu poděkovali. Chtěli jsme jim v posledním zápase udělat radost vítězstvím, jsme rádi, že se nám to podařilo. Závěrečné kolo ale bylo jen o Slavii, která měla mistrovské trumfy ve svých rukách. Uhrála si to, Brno porazila o čtyři góly. Nezbývá mi, než jí pogratulovat. Má nejvíc bodů, byla prostě v této sezoně nejlepší.

„NEZJIŠŤOVAL JSEM, JAK SLAVIA HRAJE“

Nevím, jak ostatní kluci, ale já jsem během utkání nezjišťoval, jak hraje na Strahově Slavia s Brnem. Až po našem druhém gólu. Podle chování lidí na stadiónu, podle dění v kabině o přestávce, jsem vytušil, jak se zhruba věci mají. Myslel jsem si, že Slavia vede. Ale my jsme chtěli zápas s Jihlavou vyhrát, ať byl výsledek na Strahově jakýkoli. Bylo to ale náročné po fyzické stránce, kvůli velkému teplu. My i Jihlava jsme pletli nohama. Zápas jsme mohli rozhodnout v prvním poločase, ještě, že jsme pak přidali druhý gól. Soupeř hrozil z brejků. Pokud by mu jeden vyšel... Těší mě, že jsme se rozloučili vítězně.

„JABLONEC SI NEDOKÁŽU VYSVĚTLIT“

Když mám říct, kde jsme ztratili titul, musím vzpomenout nedávný zápas v Jablonci. O přestávce jsme vedli o dva góly, dominovali jsme. Jenže jsme potom vypadli z role, soupeř dvěma góly vyrovnal. Zpětně si těch patnáct minut v úvodu druhého poločasu nedokážu vysvětlit. V kabině jsme si říkali, že budeme hrát jako v první půli, koncentrace ale nebyla stoprocentní. Jablonec navíc přešel na jiné rozestavění. Ztratili jsme dva body, tam se to asi lámalo. Na druhou stranu, plno bodů jsme zase zachránili v posledních minutách. Například v jarních domácích zápasech s Teplicemi a Mladou Boleslaví. Tudíž nemá smysl se vrtat v tom, kde se titul ztratil. Slavia je první, my druzí, tím je to dané.

„ZASÁHLY NÁS DVĚ TRAGICKÉ UDÁLOSTI“

Slavia měla také problémy, klopýtala na jaře podobně jako my, poztrácela spoustu bodů. V konečném součtu je však před námi. Doufám, že ji v další sezoně potrápíme víc. Ale jak jsem řekl, druhá příčka není rozhodně neúspěchem. Není jednoduché hrát současně evropské poháry a českou ligu. Navíc nás v závěru ligy zasáhly dvě tragické události, kdy dobrovolně odešli ze světa bývalí hráči z Plzně František Rajtoral a David Bystroň. Každý hráč se s tím vyrovnával po svém, každý to vnímal jinak. Někteří ty kluky ani neznali, několik z nás to ale zasáhlo silně. V zápasech nás to, myslím, nepoznamenalo, naopak jsme za ty kluky chtěli bojovat. Vzdát jim poctu vítězstvími.

„NA SPOLUPRÁCI S VRBOU SE TĚŠÍM“

Teď si dva týdny oddechneme, na dovolené vypneme hlavy. Je potřeba si je po náročných měsících od fotbalu vyčistit. Od poloviny června se začneme chystat na další sezonu. Určitě přijdou nějaké změny v kádru, týmu se ujme staronový trenér Pavel Vrba. Na spolupráci s ním se těším, trenéra Vrbu dobře znám z jeho prvního působení ve Viktorce. Příprava pod ním bude nesmírně náročná. Ale není jiné cesty. Chceme, jako každý rok, uspět v předkolech evropských pohárů i v české lize.“

ROMAN HUBNÍK

Narozen: 6. června 1984. Výška: 190 cm. Váha: 83 kg. Stav: ženatý, manželka Lucie, syn Patrik (6). Fotbalový post: obránce. Hráčská kariéra: Sigma Olomouc (1998-2007), FK Moskva (Rusko, 2007-2008), Sparta Praha (2009), Hertha BSC Berlín (Německo, 2010-2013), Viktoria Plzeň (2013-2015), Sigma Olomouc (2015 - ?), Viktoria Plzeň (2016-?). Česká liga: 216 zápasů / 12 gólů. Reprezentace: 29 zápasů / 3 góly. Největší úspěchy: postup do čtvrtfinále EURO 2012 v Polsku a na Ukrajině, české tituly se Spartou (2010) a Plzní (2015, 2016), účastník mistrovství Evropy hráčů do 21 let v Nizozemsku (2007), postup do osmifinále Evropské ligy (2014), vítěz Superpoháru FAČR (2015).