Robert Bartolomeu: „Můj nejcennější gól!“

Robert Bartolomeu: „Můj nejcennější gól!“

Stal se hrdinou finále MOL Cupu. Nečekaným. O triumfu Zlína 1:0 nad Opavou rozhodl jediným gólem záložník s angolskými kořeny ROBERT BARTOLOMEU. Mladík, který na podzim hostoval v druholigovém Znojmě a na kontě má jedinou ligovou branku. Jeho trefa může brzy nabýt na obrovské hodnotě. Pokud Manchester United ve středečním finále Evropské ligy porazí Ajax, Zlín postoupí přímo do základní skupiny. Za to by inkasoval 70 milionů korun.

„PO FINÁLE MI UKÁPLA SLZA“

„Gól ve finále je zatím můj nejcennější v kariéře. Žádný hrdina ale nejsem. Makali jsme jako jedno mužstvo, táhli jsme za jeden provaz. Já dal jenom tu branku. Bezprostředně po utkání s Opavou to byl nádherný pocit. Bylo neuvěřitelné, že to takhle pohádkově vyšlo. Ukápla mi i slza štěstí. Euforie sice v dalších dnech postupně opadala, jenže pohárové vítězství si užíváme doteď. Pro klub velikosti Zlína jde přece o mimořádný úspěch, nejde ho jen tak vytěsnit z hlavy. Upřímně, ty báječné pocity, které jsme zažívali, z ní ani vytěsňovat nehodlám. (směje se)

„OSLAVY S FANOUŠKY BYLY FAJN“

Oslavy možná nebyly takové, jak by si podobný triumf zasluhoval. V sobotu nás však čeká závěrečné ligové kolo na Dukle, chceme soutěž zakončit úspěšným výsledkem. I tak jsme to ale se spoluhráči oslavili. Při zpáteční cestě z finále jsme se stavili v jedné restauraci v Otrokovicích. Poseděli jsme společně s trenéry. Potom jsme jeli na stadion, kde na nás čekala zhruba stovka fanoušků. Byli to většinou ti, kteří nás podporovali během finálového utkání v Olomouci. Zazpívali jsme si, bylo to fajn. Rodinná oslava zatím neproběhla, ale chystám ji.

„GÓL JE PRO MĚ ZADOSTIUČINĚNÍM“

Nevím, jestli finálová branka pro mě přímo může znamenat zlom v kariéře. Každopádně je pro mě zadostiučiněním za tvrdou práci, že jsem to nevzdal. Podzim jsem strávil na hostování ve Znojmě ve druhé lize. Po jarním návratu jsem dlouho příliš šancí na trávníku nedostával. Ale nevykašlal jsem se na to, chodil jsem za béčko. Tam jsem se rozehrál. Krátce před koncem soutěže jsem začal naskakovat do zápasů i na delší čas. Třeba na dvacet minut. Myslím, že je vidět, že se dostávám do herní pohody. Z toho vyšel i ten můj gól ve finále s Opavou.

„BUDEME MAČKAT PALCE MANCHESTERU“

Středeční finále Evropské ligy mezi Manchesterem United a Ajaxem budeme s klukama hodně prožívat. Stojíme krůček od životní šance, dostat se přímo do hlavní fáze. O víkendu jsme se domlouvali, že ve středu zajdeme na společnou večeři, při které budeme zápas sledovat. Aby to mělo lepší nádech a mohli jsme případně rovnou slavit. Budeme mačkat palce Manchesteru, aby to zvládl. Věřím, že by Ajax mohl porazit. Pokud se mu to podaří, zažili bychom další euforii. Evropské poháry ve Zlíně ještě nebyly, hrál se tu pouze Intertoto Cup.

„V PŘÍŠTÍ SEZONĚ CHCI PRAVIDELNĚ HRÁT“

Nynější sezona měla pro nás fantastický závěr. Přeji si, abychom úspěšně vstoupili i do té nadcházející, aby se v ní celému Zlínu dařilo. Samozřejmě i mně. Chci si udržet konstantní výkonnost, pravidelně nastupovat. Vstřelit nějaké góly a zároveň je také připravovat. V první lize jsem doposud dal jednu branku, bylo by fajn, kdybych k ní přidal několik dalších. Samozřejmě bych se vůbec nezlobil, pokud bych se trefil také na evropské scéně.“

ROBERT BARTOLOMEU

Narozen: 3. prosince 1993. Výška: 172 cm. Váha: 73 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: Viktoria Otrokovice (1999-2004), Tescoma/Fastav Zlín (2004-2016), 1. SC Znojmo (2016), Fastav Zlín (2017-?). Česká liga: 23 zápasů / 1 gól. Největší úspěchy: vítěz MOL Cupu (2017), postup do první ligy (2015), člen reprezentačních týmů ČR do 18 a 19 let.