Ristič přichází na roční hostování

Další posilou Sparty je srbský defenzivní hráč Mihailo Ristič, který bude na Letné rok hostovat z Krasnodaru. Pražané mají opci na přestup. Navíc stále jednají s gabonským záložníkem Guélorem Kangou z Crvené zvezdy Bělehrad.

Také dvaadvacetiletý Ristič v minulosti hrával za Crvenou zvezdu. Vloni v létě bělehradský klub opustil a podepsal pětiletou smlouvu s ruským Krasnodarem. Talentovaný hráč může nastupovat na levém kraji obrany či zálohy nebo ve středu pole. Je už třetím hráčem, který do týmu vedeného italským koučem Andreou Stramaccionim v posledních dnech přišel po rumunském záložníkovi Nicolae Stanciuovi a jeho krajanovi Florinu Nitovi. Ten v brance nahradil Slováka Martina Dúbravku po jeho odchodu na hostování do Newcastlu.

Brzy by mohl přijít také záložník Kanga, o kterého Sparta usiluje už delší dobu. Pražané jsou domluveni na podmínkách přestupu s CZ Bělehrad a snaží se dohodnout s hráčem. Sedmadvacetiletý gabonský reprezentant přišel do Crvené zvezdy předloni z Ruska, za bělehradský celek odehrál 59 zápasů a dal 13 branek. Střelecky se prosadil i proti Spartě, v úvodním utkání předkola Evropské ligy se podílel jedním gólem na výhře 2:0.