Řezníčkův premiérový hattrick

Útočník Jakub Řezníček v minulosti už sedmkrát vstřelil v jednom utkání první ligy dva góly, ale premiérového hattricku se dočkal až dnes při 238. startu v české nejvyšší soutěži. Před předehrávkou 22. kola na Dukle nazul nové kopačky v tyrkysové barvě a pak třemi brankami zajistil Olomouci na Julisce výhru 3:2. "Čekal jsem na první hattrick v lize dlouho a naštěstí jsem se ho konečně dočkal. Myslím, že v ČFL jsem dal i čtyři pět gólů. Ale v lize nikdy," přiznává devětadvacetiletý forvard a dodává: "Třetího gólu jsem se nikdy nedočkal, až teď skoro ve 30 letech. Jsem za hattrick rád, ale jsem rád i za tři body. Konečně jsme venku vyhráli!"

Poprvé se prosadil v 31. minutě, kdy po chybě domácího brankáře Filipa Rady srovnal na 1:1. "První situace nebyla jednoduchá. Trefilo mě to do prsou, Filip Rada na mě rychle vyběhl, já si to hodil do strany a se štěstím to tam propadlo," popisuje situaci, která však pro něj v dresu Sigmy nebyla neobvyklá, neboť jediný gól před duelem na Julisce vstřelil doma se Slováckem, kdy mu hostující brankář Milan Heča nepovedeným odkopem rovněž po malé domů přihrál v šestnáctce dokonce přímo na nohu!

Dalšími dvěma góly v 58. a 68. minutě upravil na 3:1 pro Hanáky. "Při druhé brance jsem byl dobře na přední tyči a pak nacvičený roh. Po třetím gólu to byla velká radost, strašně dlouho jsem na to čekal jako útočník. Je to paráda," pochvaluje si svoje vydařené gólové představení jarní host z plzeňské Viktorie.