Reprezentace poletí do Kataru

Čeští fotbalisté se v listopadových přípravných zápasech utkají s Islandem a Katarem. Oba duely sehrají v Dauhá, které bude dějištěm mistrovství světa 2022. S Islandem se střetnou ve středu 8. listopadu, s Katarem o tři dny později. "Jsme velmi rádi za možnost konfrontace se soupeři se dvěma odlišnými herními styly, což Island a domácí Katar jednoznačně splňují. Kromě odehrání dvou kvalitních zápasů budeme mít také možnost v ideálních podmínkách bezmála týden společně pracovat,“ zdůrazňuje reprezentační kouč Karel Jarolím.

Do Dauhá vyrazí reprezentace na pozvání katarské asociace. "Měli velký zájem o duely s tradičními evropskými soupeři. Po stránce sportovní i ekonomické se jedná o ideální variantu pro nadcházející listopadový termín a jsme velmi spokojeni, jak se celou akci v relativně krátkém čase podařilo zorganizovat," pochvaluje si generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

S Islandem se Češi utkali v kvalifikaci o EURO 2016. V listopadu 2014 s ním doma vyhráli 2:1, o půl roku později ale v Reykjavíku prohráli 1:2. Ostrovní celek patří mezi země s největším fotbalovým progresem za poslední roky. Nejprve poprvé postoupil na evropský šampionát a nyní si zajistil i premiérovou účast na mistrovství světa 2018 v Rusku, když v těžké kvalifikační skupině za sebou nechal Chorvatsko, Turecko či Ukrajinu. S Katarem se český národní tým dosud nestřetl. V žebříčku FIFA figuruje na 97. místě, na MS 2018 se neprobojoval. Ovládl sice hladce první část kvalifikace před Čínou, Hongkongem, Maledivami a Bhútánem, ale v další fázi skončil v konkurenci Íránu, Korejské republiky, Sýrie, Uzbekistánu a Číny poslední daleko za postupovými příčkami.