Reprezentace bude ladit v Jižním Tyrolsku

Český národní tým se na EURO 2020 bude připravovat v Jižním Tyrolsku. Na začátku června vyrazí do resortu Ski- & holiday area Gitschberg Jochtal, do hotelu Silena na kraji obce Vals. V rámci soustředění odehraje přátelský zápas proti Itálii (4. června) a po návratu do Prahy ho bude čekat generálka proti Rakousku (7. června). Podle předběžného plánu reprezentace do Itálie vyrazí v neděli 31. května a v rámci kempu odehraje zmíněné přípravné utkání proti Itálii. Domů se pak výprava vrátí v sobotu 6. června, den před duelem proti Rakousku.

Od prosince jsme zvažovali několik možností. Na různých místech jsme se byli osobně podívat, a nakonec jsme se rozhodli právě pro Ski- & holiday area Gitschberg Jochtal. Budeme tam mít ideální podmínky i potřebný klid na přípravu,“ zdůvodňuje manažer reprezentace Libor Sionko, proč si česká reprezentace vybrala právě tento resort.

Vals se nachází v Jižním Tyrolsku, asi šedesát kilometrů severně od Bolzana a jen kousek od rakouských hranic. Oblast patří k nejhezčím v rámci celých Alp. V minulosti tam trénovaly přední evropské fotbalové velkokluby. Hned u hotelu budeme mít dvě travnatá hřiště. K tomu ubytování na vysoké úrovni a skvělé možnosti například k regeneraci. Nejen proto věříme, že se tam na EURO připravíme co nejlépe,“ dodává Libor Sionko.