Real čeká mistrovský test u outsidera

Žádné další zaváhání, oba španělští giganti zvládli po El Clásiku oba své zápasy uplynulého týdne. Při rovnosti bodů drží Real nadále trumf v podobě utkání k dobru. A už tento týden mnohé napoví! Barca se po vítězství v Madridu vrátila do hry, ovšem k titulu má pořád daleko. A nezměnily nic na tom ani její výhry 7:1 s Pamplonou a 3:0 v derby s Espanyolem. „Pořád věřím, že můžeme mít skvělou sezónu s triumfy v lize i Copa del Rey. Jdeme za nimi na sto procent,“ hlásil trenér Enrique.

Jeho hoši ve zbývajících třech kolech hrají s Villarrealem, v Las Palmas a s Eibarem. Testem bude zejména tento víkend, vždyť se „žlutou ponorkou“ Katalánci dvakrát v řadě jen remizovali.

Jenže k tomu, aby juchali s mistrovským titulem, potřebují nejen vítězit, ale čekat na selhání Realu. Ten už si koledoval naposledy, výhru 2:1 s Valencií trefil Marcelo až čtyři minuty před koncem. „Ano, často nás zachraňují góly v závěru. Čím to? Nevím, ale baví mě to,“ usmál se kouč Zidane.

„Bílý balet“ má v závěru těžší los – hraje v Granadě, se Sevillou, v Málaze a odložený zápas ve Vigu. K tomu čekají dvě vyčerpávající derby s Atlétikem v Lize mistrů... Trudno může být Madridským už o víkendu v Granadě! Real tam v posledních pěti sezonách pouze jednou hladce vyhrál, třikrát vydřel jednogólové vítězství a před čtyřmi roky 0:1 padl! „Musíme se soustředit vždy jen na nejbližší zápas a nestarat se o nic jiného,“ upozornil Zidane. Granada ale z posledních 10 ligových zápasů uhrála jen bod a sestupuje.

Bronzovou příčku opět uloupilo Atlético, když po smolné porážce 0:1 v týdnu s Villarrealem deklasovalo o víkendu 5:0 Las Palmas, zatímco rivalové ze Sevilly padli 2:4 v Málaze a opět ztrácejí tři body. „Moji hráči jsou prostě báječní, opakuji to neustále,“ smál se trenér Simeone. Ve velké tlačenici o dvě místa v Evropské lize Villarreal s Bilbaem nadále drží na uzdě sedmý San Sebastian.