Radim Řezník: „Věřím, že se brzy chytíme!“

Plzeň je na jaře kouzla zbavená. Podzimní suverén v úvodních třech zápasech ztratil sedm bodů. Na stejný bodový rozdíl se po nedělní domácí remíze Viktorie s Libercem (2:2) přiblížila lídrovi druhá Slavia. Navíc ve čtvrtek padla v Lisabonu se Sportingem v úvodním osmifinále Evropské ligy (0:2). Obránce Radim Řezník doufá, že jeho tým co nejdřív chytne vítr do plachet.

„REMÍZA S LIBERCEM JE SPRAVEDLIVÁ“

„Do zápasu s Libercem jsme vystoupili dobře, v prvních deseti minutách jsme si vytvořili tři šance. Ale neproměnili je. Prostě nám to tam teď nepadá jako na podzim. Nakonec jsme do přestávky dva góly dali, je velká škoda, že jsme ve druhé půli nepřidali třetí branku, příležitosti jsme na to měli. Bohužel jsme pak soupeře nechali srovnat krok. Zbytečně jsme se zatáhli, bránili se a Slovan nás potrestal. Druhý poločas se nám nepovedl, proto je remíza asi spravedlivá.

„VĚŘÍM, ŽE SE VRÁTÍME NA VÍTĚZNOU VLNU“

Zatímco na podzim jsme šli od vítězství k vítězství, na jaře v lize na první výhru čekáme. Proč to zatím drhne? Občas to tak ve fotbale chodí. Je to sport, nedá se nic dopředu naplánovat. Slavia náš náskok stahuje, ale o nervozitě v našem mužstvu bych nemluvil. Všichni víme, o co jde, máme zkušený tým. Podobnými obdobími jsme si prošli už několikrát. Prostě k fotbalu patří i to, že se někdy nedaří podle představ. Věřím, že se brzy chytíme povedeným zápasem a vrátíme se na vítěznou vlnu.

„SPORTING UKÁZAL OBROVSKOU KVALITU“

První osmifinále Evropské ligy nám výsledkově nevyšlo. Do zápasu jsme šli s tím, že chceme Sporting potrápit, zaskočit. Jenže portugalský tým ukázal obrovskou kvalitu, je určitě nejlepším soupeřem, proti kterému jsme v této sezoně stáli. Je složité bránit tak perfektně vybavené hráče. Snažili jsme se co nejvíc. Nejvíc práce měl asi Limba (David Limberský), který měl na sebe rychlíka Martinse. Individuálně výborní jsou ale úplně všichni hráči Sportingu, taková je realita. Věděli jsme, že v ofenzivě mají obrovskou kvalitu, nepřekvapili nás.

„VÍC MĚ ŠTVE PRVNÍ GÓL“

Byla škoda, že oba góly jsme inkasovali po našich dvou chybách. Hodně nás mrzelo, že jsme nedokázali uhrát první půli s nulou. Obdržet branku pár vteřin před koncem poločasu je vždycky nepříjemné, proti tak silnému soupeři dvojnásob. Další rána přišla hned po přestávce, kdy jsme dostali druhý gól. Víc štve ale ten první, byli jsme u šestnáctky Sportingu, a z následného brejku inkasujeme. Těžko se to kousalo. Před oběma góly zaváhal Milan (Petržela), ale nikdo z nás mu nic nevyčítal! Každý dělá chyby, teď se to přihodilo Milanovi. Mohli jsme tomu zabránit my ostatní.

„V ODVETĚ NEMÁME CO ZTRATIT“

Nakonec jsme si ale mohli z Lisabonu odvézt nadějný výsledek, v závěru jsme měli dvě šance. Ani Sporting nebyl vzadu bezchybný, pár okének vzadu měli. Jen jsme příležitosti nevyužili. Kdyby Krmi (Krmenčík) dal gól, byl by výsledek super. Na druhou stranu, Portugalci měli další šance, zápas mohl dopadnout jinak. Musíme mít hlavy nahoře, jít dál. Uvidíme, co doma. V odvetě se pokusíme vstřelit rychlý gól, Sporting by pak mohl znervóznit. Naopak pokud brzy inkasujeme my, bude to pravděpodobně ztracené. Můžeme být ale odvážnější než v Lisabonu, nemáme co ztratit.“

RADIM ŘEZNÍK

Narozen: 20. ledna 1989. Výška: 180 cm. Váha: 78 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Míša, dcera Nina (1 měsíc). Fotbalový post: obránce. Česká liga: 210 zápasů / 7 gólů. Hráčská kariéra: FC Těrlicko (1997-2000), FC Karviná (2000-2001), Baník Ostrava (2001-2011), Viktoria Plzeň (2011-?). Největší úspěchy: postup do základní skupiny Ligy mistrů (2013), vítěz české ligy (2013, 2015, 2016), vicemistr Evropy U17 (2006), postup do osmifinále Evropské ligy (2014, 2017), postup do základní skupiny Evropské ligy (2012, 2016, 2017), člen reprezentačních výběrů do 16, 17, 18, 19, 20 a do 21 let.