Radim Řezník: „Náskok je super. Ale jsme pokorní!“

Radim Řezník: „Náskok je super. Ale jsme pokorní!“

S návratem trenéra Pavla Vrby chytil druhý dech. Dost možná i životní formu. Ostatně, obránce Plzně Radima Řezníka, kterého v únoru 2015 přibrzdily přetržené vazy v koleni, povolal kouč Jarolím do reprezentace. Ve Viktorii válí, stejně tak celý tým. Západočeši jsou ve hře o postup v Evropské lize, kralují české soutěži. O víkendu ve šlágru porazili Slavii.

„KOLDA TO BÁJEČNĚ TREFIL!“

„Zvládli jsme nedělní zápas se Slavií, měli jsme velkou radost. Už vypadalo, že skončí remízou, Kolda (Kolář) to ale báječně trefil. Pak už jsme si to pohlídali. Máme poměrně velký náskok, ale mluvit o mistrovském titulu sedmnáct kol před koncem je nesmysl. Ve hře je jedenapadesát bodů, což je strašně moc. Asi nikdo si nedovedl představit takový průběh podzimu. Jak se natahuje naše vítězná série, v médiích se toto často probírá. Je to super, ale jsme pokorní. Uvědomujeme si, že žádný zápas není snadný. Třeba nedávno v Karviné. Klidně jsme tam mohli ztratit.

„DŮLEŽITÝ BYL NÁVRAT PANA VRBY“

Nedávno mi někdo připomínal Arsenal, který před lety odehrál sezonu bez porážky. Nevím, jestli je něco takového v české lize možné. Vždycky můžeme ztratit, jde o to, abychom na hřišti nechali všechno. A prostě až prohrajeme, abychom jeli stejně dál. Společným jmenovatelem úspěšného podzimu je určitě povedený začátek. Měli jsme určitě i štěstí, například v Jihlavě. Naopak v Liberci a v Boleslavi jsme odehráli skvělé zápasy. Důležitým prvkem je návrat pana Vrby. Většinu kluků zná, a naopak my jeho. Je to dobrý trenér, což ví každý. Vedení se k němu přiklonilo po odchodu kouče Pivarníka. Myslím, že jim to splácí.

„PLZEŇ JDE PO SPRÁVNÉ CESTĚ“

Sparta se Slavií v létě přivedly spoustu posil. Hodně se mluvilo a psalo o tom, že peníze vládnou fotbalu, náš manažer pan Šádek prohlásil, že jdeme s klackem proti letenským a sešívaným tankům. A vidíte, je to jinak. Už před prvním titulem Plzeň avizovala, že chce pracovat s hráči z české nebo slovenské ligy. Tento koncept se klubu nějakou dobu vyplácí, drží se ho. Nechci tvrdit, že se Sparta se Slavií zbláznily. Zkrátka zkouší, jestli to bude fungovat. Musejí si vyhodnotit samy, jestli zvolily správně. Mě těší, že Plzeň správnou cestou jde.

„S PŘÍTELKYNÍ ČEKÁME DCERKU“

Nevím, jestli mám životní formu. To ať hodnotí jiní. Já jsem především rád, že jsem zdravý. Vím, o čem mluvím. Po zranění jsem se vracel devět měsíců, těžko jsem se dostával do sestavy. Jsem panu Vrbovi vděčný, že mi dal zase šanci. Asi je to můj osudový trenér. Že bychom byli kamarádi, to ne, ale cítím od něj důvěru. Navíc čekáme s přítelkyní dcerku, jsem spokojený celkově. Doma i v kabině. Na pohodě v týmu se určitě podílí skvělá parta, která je v Plzni dlouhodobě. Po trénincích i po zápasech chodíme na kafe. Pohoda je i na tréninku. Víme ale, kde jsou hranice, co si můžeme u trenéra dovolit.

„VĚŘIL JSEM, ŽE V KATARU NĚCO UKÁŽU“

Důležitý je i návrat Dana Koláře. Moc si ho vážím. On i Franta Rajtoral nebyli hráči, kteří měli loni v srpnu Plzeň opustit. Ale to už nikdo neovlivní. Vrba znal Dana, vzal ho zpátky. Je v pohodě, snad v tom bude pokračovat. Myslím, že ani v reprezentaci by se neztratil, viděl bych ho tam rád. V nároďáku jsem nebyl tři roky, o to příjemnější pocit z návratu jsem měl. Věřil jsem, že nějaký prostor v Kataru dostanu, ale lékařské vyšetření na srazu v Praze mně vystavilo nečekanou stopku. Když jsem odjížděl z Plzně, ptal jsem se kluků, kteří v nároďáku hrají pravidelně, co si mám zabalit. Poradili mi, že kopačky a kartáček na zuby. Teď je budu muset zase vybalit.“

RADIM ŘEZNÍK

Narozen: 20. ledna 1989. Výška: 180 cm. Váha: 78 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Míša. Fotbalový post: obránce. Česká liga: 205 zápasů / 6 gólů. Hráčská kariéra: FC Těrlicko (1997-2000), FC Karviná (2000-2001), Baník Ostrava (2001-2011), Viktoria Plzeň (2011-?). Největší úspěchy: postup do základní skupiny Ligy mistrů (2013), vítěz české ligy (2013, 2015, 2016), vicemistr Evropy U17 (2006), účastník play off Evropské ligy (2014), postup do základní skupiny Evropské ligy (2012, 2016, 2017), člen reprezentačních výběrů do 16, 17, 18, 19, 20 a do 21 let.