Radim Breite: „Bylo zvláštní stát proti Trpišovskému!“

Radim Breite: „Bylo zvláštní stát proti Trpišovskému!“

Liberec mu sedí. Od svého příchodu k Nise v zimě 2016 se záložník Radim Breite zařadil mezi opory, sestavu Slovanu bez něj si ani nelze představit. V této sezóně se navíc střelecky prosadil proti elitě, gól dal Spartě i Plzni. Mohl se trefit také v neděli do sítě Slavie, šanci však neproměnil. Bod s favoritem ale bere.

„REMÍZA SE SLAVIÍ JE ASI SPRAVEDLIVÁ“

„S klukama v kabině jsme zápas se Slavií zhodnotili tak, že remíza je asi spravedlivá. Měli jsme nějaké šance, soupeř taky. Navíc dal tyčku. Možná škoda pro diváky, že když už byla remíza, mohlo utkání skončit jedna jedna, nebo dva dva. Aby viděli nějaké góly. Jeden jsem měl na kopačce i já. V prvním poločase jsem měl solidní příležitost, vyčítám si, že jsem neproměnil. Kdybych míč líp trefil, možná by prošel do sítě. Vedli bychom, třeba by pro nás zápas dopadl vítězně. Ale sjel mi po šajtli, přestřelil jsem bránu.

„PULKRABOVI JSME VYLOUČENÍ NEVYČÍTALI“

Zápas byl hodně vyhecovaný, třináct žlutých karet a jedna červená je dost. Mám rád duely, ve kterých jde o hodně, na které se těší hráči i diváci. Myslím, že se nenudili, viděli nějaké šance. Byla super atmosféra, plný stadión je v Liberci výjimečná věc. Rozhodčí se zřejmě rozhodl trestat, aby situaci na hřišti zklidnil. Matěji Pulkrabovi, který byl vyloučený, jsme nic nevyčítali. Jasně, měl už žlutou a druhý zákrok byl zbytečný. Ale byl další známkou toho, v jakém duchu zápas probíhal. Jak jsme dostali červenou my, mohla i Slavia. Ve finále jsme tedy rádi, že jsme to dohráli na remízu. Slavia je silná, oslabení je hodně znát, zvlášť ke konci.

„S TRENÉREM TRPIŠOVSKÝM JSME PROHODILI PÁR VĚT“

S trenérem Slavie Trpišovským jsme v Liberci zažili krásné časy a chvíle. V neděli stál proti nám, na našem stadionu. Přiznávám, že jsem měl trošku zvláštní pocit. Nemůžu mluvit za ostatní, ale mám dojem, že na tom byli stejně. Je to ale fotbal, naši bývalí trenéři se posunuli dál. Jsou v Edenu, my kopeme za Slovan. Po zápase s námi prohodil pár vět. V kabině nebyl, samozřejmě, ale na slovíčko se zastavil. Po utkání jsou však u kabin zmatky, takže jsme si toho moc říct nestihli.

„NAHOŘE JE TO NESKUTEČNĚ NAMAČKANÝ“

Usilujeme o evropské poháry, jsou pro nás prioritou, chceme si je zase zahrát. Popravdě, hráli jsme doma, tudíž jsme dva body mínus. Ale vzhledem k tomu, že proti nám stál obhájce titulu, nelze brát remízu za neúspěch. Za ten naopak považuju předešlé dva zápasy. Doma jsme prohráli s Teplicemi, kdy jsme vedli, a pak na Dukle, kde jsme mohli vést v poločase klidně o tři góly. Nahoře je to neskutečně namačkaný, každé kolo pořadím zahýbá. Rozhodne se podle mě až v posledním kole.

„V LIBERCI JSOU HRÁČI ZVYKLÍ TRVDĚ PRACOVAT“

Na změny v Liberci jsme zvyklí. Jestli jde o realizační tým nebo kádr. Důležité, a cenné je, že pořád šlapeme. Lidé se mi často ptají, v čem je kouzlo Slovanu, že se při všech změnách dokáže udržet většinou nahoře. Jde o to, že v Liberci si vybírají správné typy hráčů. Pokorné, ty, které nenosí nosy nahoru. Ať přijde jakýkoliv trenér, dá hře svoji myšlenku a mužstvo jede. Ve Slovanu je to nastavené tak, že hráči jsou zvyklí tvrdě pracovat. Tým táhne za jeden provaz, což je cenný trumf.

„DERBY S JABLONCEM BUDE POKRAČOVÁNÍM SLAVIE“

Z osobního hlediska můžu mluvit o solidní sezoně. Pravidelně nastupuju, jsem spokojený. Pro mě je ovšem důležitější, abychom skončili na pohárové příčce, než honit osobní statistiky. O víkendu nás čeká další přímá bitva o poháry, Podještědské derby s Jabloncem. Je pokaždé obrovsky vyhecované. Než jsem přišel do Liberce, nevěděl jsem, že má až takový náboj. Myslím, že to bude pokračování duelu se Slavií. (směje se) Těšíme se všichni. Půjde o hodně, Jablonec se na jaře rapidně zvedl. Co jsem ho viděl, hraje dobře. Věřím, že radovat se budeme my.“

RADIM BREITE

Narozen: 10. srpna 1989. Výška: 175 cm. Váha: 72 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Leona. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: TJ Hvězda Trnovany (1996-1999), FK Teplice (1999-2009), Arsenal Česká Lípa (2009-2010), Zenit Čáslav (2010-2011), FK Varnsdorf (2011-2015), FK Teplice (2015-2016), Slovan Liberec (2016-?). Česká liga: 80 zápasů / 8 gólů. Největší úspěchy: postup do základní skupiny Evropské ligy (2016), 3. místo v první lize (2016).