První šlágr se hraje v Edenu

První šlágr se hraje v Edenu

Los nového ročníku nejvyšší soutěže nemohl lépe uzavřít její úvodní podzimní část před zářijovou reprezentační pauzou než duelem úřadujícího mistra z Plzně na hřišti vicemistra z Edenu. Po šesti odehraných kolech jsou navíc oba týmy ve stejném pořadí seřazené na špici tabulky a dělí je tříbodový rozdíl, takže půjde i o pozici lídra. A další přitažlivost tomuto očekáváném šlágru přidávají ostré střelecké náboje, kterými nešetří jak slávisté, tak nyní i viktoriáni, kteří nasázeli doma gólový půltucet Mladé Boleslavi, až do neděle nejproduktivnějšímu celku FORTUNA:LIGY.

Západočeši tak rázně i tím nejlepším způsobem uťaly sílící kritiku, že čtyřikrát v řadě vyhráli „jen“ nejtěsnějším rozdílem 1:0. Pro ně je však rozhodující, což také opakovaně včetně trenéra Pavla Vrby deklarují, že mají jako jediní stále stoprocentní bodovou bilanci. Do loňské skvělé formy se opět dostal loňský král střelců Michael Krmenčík, který dal více jak polovinu plzeňských gólů a hattrickem do sítě „Bolky“ se vyšvihl na pozici lídra ligových kanonýrů! Udržet reprezentačního forvarda na uzdě, to bude v sobotu večer prioritní úkolem defenzívy červenobílých, kterou zatím přivedl do úzkých pouze vloni bronzový Jablonec. Severočeši, kteří slávisty v poslední době pravidelně obírají o ligové body, tak oba rivaly a aspiranty na mistrovský titul od sebe oddělili. Využili k tomu i psychic„deky“, která na svěřencích trenéra Jindřicha Trpišovského ležela po čerstvém a bolavém vyřazení z třetího předkola Ligy mistrů Dynamem Kyjev.

Ve čtvrtek, resp. v pátek už budou znát své soupeře ve skupinách Ligy mistrů a Evropské ligy, jejichž šestizápasový kolotoč se rozběhne už po reprezentační přestávce, kdy je čekají náročné anglické týdny. I z tohoto pohledu bude výsledek sobotního prestižního duelu důležitý, s jakým bodovým ziskem vstoupí do druhé části podzimní sezony. V podobném zápřahu na dvou fotbalových frontách bude i Jablonec, ale další adept na mistrovský trůn Sparta se může koncentrovat jen na ligové menu…