Pro koho bude třináctka šťastná?

Víkendové kolo HET ligy uzavře v neděli v podvečer druhý velký šlágr podzimu – utkání dosud stoprocentně bodující Plzně s úřadujícím mistrem pražskou Slavií, před kterou nyní mají viktoriáni obrovský jedenáctibodový náskok, a ještě k tomu výhodu domácího prostředí. Oba rivalové se ve čtvrtek představili v Evropské lize s rozdílnými výsledky. Zatímco svěřenci trenéra Pavla Vrby jednoznačně přehráli švýcarské Lugano 4:1 (a mohli hostům naložit ještě větší brankový příděl), červenobílí prohráli v Edenu s největším favoritem své skupiny španělským Villarrealem 0:2, když hlavně po přestávce si to s do té doby herně dominující „Žlutou ponorkou“ rozdali na férovku a mohli při efektivnější koncovce dokonce pomýšlet na zopakování nerozhodného výsledku. Nutno ale dodat, že hosté ještě předtím několik jasných „tutovek“, jejichž proměnění by pojistilo jednobrankový náskok, dost lehkomyslně zahodili.

Ve Štruncových sadech se ve vzájemném duelu však tyto evropské výsledkové rozdíly pochopitelně smažou, u týmového sebevědomí to však tvrdit nelze. Svoji roli bude hrát také případná únava i třeba čtvrteční „pošetření“ některých opor. Matematika mluví jasnou řečí – pokud slávisté chtějí reálně pomýšlet na obhajobu titulu, musejí v Plzni vyhrát. Snížili by tím nejen propastnou ztrátu, ale mohli zároveň vykolejit suverénního lídra z jeho dosavadní spanilé jízdy i do dalších zápasů. Západočeši samozřejmě nebudou hrát na remízovou jistotu udržení luxusního náskoku, spíš se nechá předpokládat, že zkušený team-work bude trpělivě číhat na nabídnutou možnost k rychlému protiútoku, ve kterých jsou Krmenčík a spol. nejen silní, ale také náramně efektivní.

Na případnou šanci však ve třináctém kole budou čekat i další týmy v závětří na špici (Olomouc, Liberec i Sparta), jak se ještě víc přiblížit vedoucímu tandemu Plzeň-Slavia, který nemůže stoprocentně bodovat…