Přiletí „kanárci“ do Prahy?

Čeští fotbalisté by se po 21 letech mohli utkat s Brazílií. FAČR jedná o možnosti střetnout se s pětinásobnými mistry světa v březnovém přípravném utkání, kdy má národní tým volný termín. "Probíhají velmi intenzivní jednání, ale nemohu říct, jak to dopadne," potvrzuje předseda Martin Malík, který zdůrazňuje, že jde o ekonomicky i logisticky velmi náročnou záležitost.

"Snažíme se dojednat přijatelné podmínky," dodává. Zatím není jisté, zda by se mohl zápas odehrát v Praze, či zda by se uskutečnil v Londýně, kde by si Češi prodloužili pobyt po duelu kvalifikace mistrovství Evropy s Anglií ve Wembley. Pokud se jednání s Brazílií neskončilo úspěšně, FAČR připravuje i jiné varianty. Těmi jsou další slavný jihoamerický tým Argentina nebo některý z předních afrických celků.  

Odpadla možnost utkat se s evropským soupeřem. K dispozici byly pouze Litva, Ázerbájdžán, Estonsko a Gibraltar, který ale kvůli termínu předchozího zápasu nebyl vhodnou variantou. A tyto celky se v minulých dnech domluvily mezi sebou. Ostatní evropské týmy v tomto termínu hrají kvalifikaci.  

Češi se naposledy utkali s Brazílií v prosinci 1997 v semifinále Poháru FIFA v Rijádu, kde prohráli 0:2. Předchozí zápasy byly ještě v době Československa, kdy se zde představili v červnu 1968 na bratislavském Tehelném poli, kde „kanárci“ překvapivě prohráli 2:3 zásluhou hattricku nedávno zemřelého kanonýra Jozefa Adamce. Na českém území hrála Brazílie dosud pouze jednou, a to v roce 1956, kdy utkání skončilo bezbrankovou remízou.