Premiérový specialista Jankto

Premiérový specialista Jankto

Klubovou střeleckou formu si mladý záložník Jakub Jankto přenesl i do české reprezentace, za kterou ve druhém poločase v Ústí nad Labem proti Litvě (3:0) úspěšně debutoval. Po dvou gólech za Udine v italské Serii A se trefil i v tomto přípravném duelu a potvrdil tak, že se mu v premiérových zápasech mimořádně daří. "Mám na tyto zápasy docela štěstí. V Udine i jedenadvacítce jsem hned při prvním startu dal gól, takže jsem si i v áčku docela věřil," přiznává.

Jedenadvacetiletý záložník se prosadil v 65. minutě, kdy přidal důležitý druhý gól. "Vybojoval jsem balon ve středu hřiště a šli jsme dva na dva. Vzal jsem to na sebe, věděl jsem, co chci udělat, seknul jsem si to z pravé na levou a křížem jsem vystřelil. Byla to taková moje typická akce. Je pravda, že teď se mi střelecky daří. Byl jsem pak v euforii, protože se na mě přišli podívat i rodiče a přítelkyně," dodává s úsměvem.

"Trenér Jarolím mě před nástupem na hřiště upozorňoval, ať zůstanu v klidu. Chytnul jsem se dvěma přihrávkami a získal sebedůvěru, což pak vyústilo i v ten gól. Vždy je trochu nervozita, ale v Itálii jsem hrál proti velkým klubům a skvělým hráčům, takže už jsem trochu otrkaný," prohlašuje odchovanec pražské Slavie, který věří, že si předvedeným výkonem řekl o to, aby s ním kouč Karel Jarolím počítal i do budoucna. "Chtěl jsem mu ukázat, že jsem k dispozici, když mě bude potřebovat už třeba proti San Marinu. Hlavně jsem ale rád, že už v jedenadvaceti jsem poprvé v českém národním týmu“.