Povýšila do Komise rozhodčích FIFA!

Dagmar Damková byla jako první český zástupce v historii zvolena na čtyři roky do komise rozhodčích Mezinárodní fotbalové federace (FIFA). Dosud stejnou funkci zastávala v UEFA, kde bude pokračovat. Bude se tak starat o sudí v obou hlavních fotbalových organizacích světa.

"Udělalo mi to obrovskou radost. Vím, že se o tom již spekulovalo, ale já nemám ráda spekulace, vždy to může být jinak, a proto jsem se k ničemu ani nevyjadřovala. Nicméně teď to mám černé na bílém a najdu si chvilku na oslavu, neboť taková událost se opravdu nestává každý den," přiznává Dáša a dodává: "Jsem ráda, že dvě největší fotbalové instituce světa si váží mojí práce a dokážou ji ocenit. Je to pro mě obrovská čest!"

Dvaačtyřicetiletá bývalá ligová rozhodčí se pískání věnuje od svých 21 let. Jako vůbec první žena se probojovala do české nejvyšší soutěže, kde řídila 45 utkání. Dalších 101 zápasů přidala na mezinárodní scéně. V roce 2011 kariéru s píšťalkou ukončila kvůli zvolení do Komise rozhodčích UEFA.

Od září 2011 do loňského jara vedla i Komisi rozhodčích FAČR, jenže právě kvůli pracovnímu vytížení v mezinárodních organizacích musela skončit. Nyní se v komisi sudích FIFA potká s Polákem Michalem Listkiewiczem, který aktuálně vede české ligové arbitry. Předsedou komise je šéf španělského fotbalového svazu Ángel María Villar.