Poslední šance na EURO

Poslední šance na EURO

Český národní tým čeká na sklonku března první herní prověrka v tomto kalendářním roce, která bude zároveň i poslední šancí fotbalistů z širšího reprezentačního kádru přesvědčit trenéra Pavla Vrbu, aby je zařadil do závěrečné nominace na červnový evropský šampionát ve Francii.

Marodka, na které jsou Rosický, Plašil, brankář Čech a Pavelka, s nimiž kouč pro zápasy na Letné se Skotskem (24. března) a ve Stockholmu se Švédskem o pět dnů později nemůže počítat, ještě víc zvýrazňuje nominační příležitost. Navíc není vyloučeno, že ještě přijdou další omluvenky, neboť někteří hráči nejsou zdravotně stoprocentně v pořádku (například Limberský i rekonvalescent Lafata). „Možná se v nominaci na tento dvojzápas opravdu objeví někdo, kdo nemá na kontě ještě žádný reprezentační start. Další dvě přípravná utkání s Maltou a Ruskem totiž odehrajeme až při závěrečném soustředění koncem května v Rakousku,“ výmluvně naznačuje reprezentační kormidelník, který svoje vyvolené oficiálně oznámí v úterý před polednem na tiskové konferenci.

Kdo by si mohl připsat premiérový start? Jako nejlepší doporučení berme kvalitní ligové výkony, které ve svých klubech předvádějí mladí sparťané Frýdek s Brabcem či levonohý plzeňský záložník Kovařík. Replika kouče viktoriánů Karla Krejčího, který je zároveň i asistentem Pavla Vrby u národního týmu, po utkání s „Klokany“ na adresu zkušeného stopera Romana Hubníka, že nyní hraje v reprezentační formě, dává tušit jeho comeback, k němuž původně mělo dojít už vloni. Nepřekvapilo by ani povolání polských krajánků Vacka a Hlouška, kterému prospěl zimní přestup do Legie Varšava.