Poprvé pod Jarolímem a s novým kapitánem

Česká reprezentace zahájila v pondělí éru pod novým trenérem Karlem Jarolímem. Národní tým se sešel před středečním přípravným zápasem s Arménií a následným nedělním vstupem do kvalifikace mistrovství světa 2018 proti Severnímu Irsku. Na srazu podle očekávání chyběli zranění záložníci Bořek Dočkal s Jakubem Radou, místo nich byl dodatečně povolán plzeňský středopolař Tomáš Hořava, který si sice přivezl také šrámy z nedělního domácího utkání se Slavií, ale po absolvované vyšetření ve čtyřiadvacetičlenném kádru nakonec zůstal. Za spoluhráči se přišel do hotelu podívat i ostřílený stoper Tomáš Sivok, který tentokrát v reprezentačním výběru chybí kvůli zranění.

Jarolím převzal reprezentaci po Pavlu Vrbovi, který po neúspěšném vystoupení na červnovém evropském šampionátu ve Francii odešel nečekaně do ruské Machačkaly. Na přípravu týmu nemá nový kouč se svými asistenty Borisem Kočím, Miroslavem Koubkem a Janem Stejskalem příliš mnoho času. V pondělí odpoledne vedl na Strahově první trénink národního mužstva, kterému však nepřálo deštivé počasí. Ve středu ho čeká v Mladé Boleslavi, odkud přišel k reprezentaci, první přípravný zápas s Arménií a hned v neděli v Praze na Letné úvodní utkání světové kvalifikace se Severním Irskem.

"Vymlouvat se na málo času, to je těžké. Jsou tu kvalitní fotbalisté na to, aby se to zvládlo," říká navrátilec do reprezentačního „áčka“ útočník Václav Kadlec. "Myslím, že se toho dá stihnout hodně. Stihneme se zaměřit na útočnou i obrannou fázi v každém tréninku, do toho se přidá video. Do hlav se to dá dostat co nejdřív a bude to jen na nás, abychom to na pak hřišti předvedli," doplňuje ho záložník Vladimír Darida, který je podle počtu reprezentačních startů třetím nejzkušenějším z aktuálního kádru a patří také k adeptům na pozici kapitána. Tomáš Rosický totiž stále neoznámil, zda bude v reprezentaci pokračovat, Petr Čech jako jeden z pěti hráčů po EURO 2016 kariéru v národním týmu ukončil a další aspirant stoper Tomáš Sivok, který občas zaskakoval s kapitánskou páskou, je zdravotně mimo hru.