Pokusí se o postupový zázrak

Česká „jedenadvacítka“ odehraje dnes večer na evropském šampionátu v Polsku závěrečný zápas ve skupině C proti Dánsku a pokusí se o malý zázrak, který by jí vynesl postup do semifinále. Pokud v souběžně hraném duelu Itálie neporazí Německo 2:0, budou muset čeští mladíci k účasti v play off zvítězit minimálně o tři góly. "Lvíčata" stále mají malou naději na prvenství ve skupině, ale k němu by potřebovala nejen vyhrát nad Dánskem, ale také doufat, že Italové zvítězí nad Německem 2:0.

Jedině při takové kombinaci výsledků by čeští mladíci vyšli z minitabulky tří šestibodových týmů nejlépe. V ostatních případech musejí spoléhat na to, že vybojují pozici nejlepšího celku z druhých míst. Mimo hru je již překvapivě Portugalsko, které v pátečním posledním duelu skupiny B navzdory brzkému vedení 2:0 nakonec porazilo největšího outsidera Makedonii „jen“ 4:2.

Postupové počty svěřencům trenéra Vítězslava Lavičky výrazně zkomplikovalo čtvrteční nečekaně vysoké vítězství Slovenska nad Švédskem 3:0 ve skupině A. Aby reprezentanty bývalého federálního partnera v boji o nejlepší celek z druhých příček přeskočili, museli by Dánsko porazit o tři góly při skóre 4:1 a vyšším, nebo 3:0, ale to by nesměli dostat ani jednu kartu. Slováci mají stejně jako český výběr čtyři žluté karty a v případě rovnosti bodů i skóre určí pořadí disciplinární kritérium. Pokud by i to bylo stejné, ve prospěch Čechů by rozhodl žebříček podle koeficientu.

Zápas se stejně jako předchozí dva duely hraje opět na stadionu Tychách, kde měl český celek prakticky domácí prostředí. Tentokrát se hraje večer od 20.45 hodin.