Pokažené bundesligové jubileum

Reprezentační brankář Jaroslav Drobný nastoupil v sobotu v Brémách k jubilejnímu 200. zápasu v bundeslize, ale úvodní jarní duel nejvyšší německé soutěže, ve kterém Werder hostil Borussii Dortmund, nedochytal. Šest minut před přestávkou za nepříznivého stavu 0:1 totiž sedmatřicetiletý velezkušený gólman vyběhl za šestnáctku, kde fauloval pronikajícího hostujícího útočníka Marco Reuse, a uviděl od rozhodčího Sieberta červenou kartu.

Domácí sice v oslabení vyrovnali, ale nakonec prohráli s vicemistrem 1:2. Jak dlouho bude brémská brankářská „jednička“ chybět zachraňujícímu se týmu, o tom rozhodne v příštích dnech verdikt disciplinární komise DFB. „Drobas“ každopádně nenastoupí v příštím kole na domácím Weserstadionu proti mistrovskému mnichovskému Bayernu.