Plzeňská „dvojčata“ prodloužila smlouvy

Obránce David Limberský a záložník Milan Petržela prodloužili smlouvy s Plzní. Čtyřiatřicetiletí bývalí reprezentanti se Viktorii upsali do roku 2020, původní kontrakty jim končily v létě. Oba přišli do Plzně v roce 2008 z pražské Sparty a podíleli se na následných historických úspěších Západočechů. Petržela pouze sezonu 2012/2013 strávil v bundesligovém Augsburgu, kde se však neprosadil.

"Jednání samozřejmě probíhala již delší dobu, nyní jsme vše definitivně stvrdili podpisem. Jsem rád, že Milan i David nadále budou oblékat dres Viktorie, který mají přirostlý k srdci. A je to určitě dobrá zpráva i pro naše fanoušky," říká generální manažer Adolf Šádek a dodává: "Oběma hráčům je čtyřiatřicet let, přesto tvrdím, že věk nehraje zásadní roli. Pro nás je důležité, jaké výkony odvádí na hřišti a zde dlouhodobě prokazují nezpochybnitelnou kvalitu.“

Plzeňská „dvojčata“ přispěla k vydařenému podzimu, během něhož si svěřenci Pavla Vrby vytvořili čtrnáctibodový náskok v čele prvoligové tabulky a postoupili do vyřazovací fáze Evropské ligy. Limberský má v české nejvyšší soutěži na kontě 323 zápasů a vstřelelených 20 gólů, Petržela ve 329 ligových utkáních zaznamenal 40 branek.

"Podpis je jen formalita, o budoucnosti jsme se bavili již delší dobu a upřímně jsem si nedovedl moc představit, že bych z Viktorie měl odejít. Je to klub mého srdce a věřím, že společně můžeme zažít další krásné vítězné chvíle," přeje si Limberský, který s Plzní vybojoval všechny čtyři mistrovské tituly. Jeho dlouholetý parťák Petržela má o jeden méně. "Cítím to úplně stejně jako David. Ve Viktorce jsem doma, cítím se zde dobře, máme nejlepší fanoušky. Jsem rád, že mi klub vyjádřil důvěru a já mu to chci vrátit výkony na hřišti. Po fyzické stránce se cítím skvěle, máme za sebou poctivou tvrdou přípravu a věřím, že to na jaře zúročíme," přizvukuje.