Plzeň zlomila prokletí a v předstihu postoupila!

Fotbalisté Plzně postoupili do vyřazovací fáze Evropské ligy. Svěřenci Pavla Vrby v pátém utkání skupiny G doma porazili bukurešťský FCSB 2:0 a mají kolo před koncem jistotu, že společně s rumunským soupeřem budou v soutěži pokračovat i v únorovém play-off. Viktoria díky gólům Milana Petržely a Jana Kopice z druhého poločasu zaslouženě zdolala někdejší Steauu až na čtvrtý (!) pokus v této sezoně. K postupu jíž pomohl i výsledek druhého zápasu ve skupině, v němž Lugano zvítězilo 1:0 nad Beer Ševou. Na stadionu izraelského týmu za dva týdny úspěšnou podzimní část uzavřou.

Slibně nakročeno k postupu do jarní fáze má i pražská Slavia, která vyhrála v Tel Avivu nad domácím Maccabi 2:0 zásluhou dvou parádních dalekonosných střel kapitána Josefa Hušbauera. Červenobílí tak předskočili v tabulce o bod kazašskou Astanu, která prohrála doma s Villarrealem, a závěrečném vzájemném duelu v Edenu jim stačí k postupovému „razítku“ i remíza.

Zlín po nejtěsnější prohře 0:1 v moldavském Tiraspolu se Šeriffem přišel i o teoretickou naději na případné jarní pokračování své premiérové mise v Evropské lize.