Plzeň vyrovnala rekord Sparty

Fotbalisté Plzně v devátém ligovém kole doma po obratu porazili 2:1 Bohemians 1905 a devátou výhrou vyrovnali historicky nejlepší vstup do sezony v podání Sparty z podzimu 2011. Viktoriáni se na prodloužení rekordní šňůry ale pořádně nadřeli. Na konci první půle totiž otevřel skóre po brejkové akci hostů hlavou špatně obsazený Dominik Mašek. Trenér Pavel Vrba udělal o přestávce dvě změny v sestavě, když poslal na trávník druhého útočníka Marka Bakoše a levonohého záložníka Martina Zemana, který přesnými centry z pravé strany připravil oba góly Západočechů.

V 53. minutě vyrovnal hlavou aktuálně nejlepší ligový střelec Michael Krmenčík, který si připsal již sedmou branku v této sezoně, sedm minut před koncem rozhodl o triumfu favorita rovněž hlavičkou bývalý hráč "Klokanů" Milan Havel, pro kterého to naopak byla vůbec první trefa v plzeňském dresu po letním přestupu.