Plzeň vyměnila pláštěnky za plavky

Plzeň vyměnila pláštěnky za plavky

Teplý větřík pohupuje větvemi olivovníků, co chvíli počechrá hladinu bazénu luxusního komplexu Melia Villaitana. U modrých lagun, které se vinou mezi nízkými hotelovými vilkami, se sluní fotbalisté Plzně. „To jsou panoramata,“ paroduje obránce David Limberský hlášku legendárního filmového Homolky. Nepřehnání. Na jedné straně horské masívy, na druhé v dáli mořský záliv španělského letoviska Benidorm s typickým lesem mrakodrapů. V přívětivém místě valencijského regionu se chystá na jaro lídr české ligy.

„Pláštěnky měníme za plavky,“ prohodí s úsměvem kapitán Viktorie Roman Hubník. Naráží na fakt, že Západočechy na nedávném soustředění v 80 kilometrů vzdálené Olivě často skrápěl déšť. Jednou dokonce pláže pokryl sníh. V Benidormu, který je pro obrovský počet výškových budov přezdíván místními obyvateli španělský Hong Kong, podobný scénář nehrozí. Teploty od jejich úterního příjezdu šplhají k 20 stupňům.

Hubník vzápětí potvrzuje, že svá slova myslel vážně a vrhá se do vyhřívaného venkovního bazénu. „Hube, kolik má ta voda?“ táže se záložník Milan Petržela. „Tak pětadvacet,“ tipuje Hubník. „Osmadvacet,“ rozčísne dohady až recepční hotelu. Tato cifra přihlížejícím dodá kuráže a vrhají se za kapitánem.

„Je to tady vážně super. Perfektní je také to, že tréninková hřiště jsou součástí areálu. Nemusíme jezdit autobusem,“ lebedí si brankář Matúš Kozáčik. K dispozici jsou dvě velké a dvě menší plochy s výborným pažitem. Hráči k nim dojdou asi za dvě minuty. Únavu setřásají v lázních, také ty jsou součástí komplexu.

Stejně i golfové hřiště, které navrhoval legendární americký golfista Jack Nicklaus. Při pátečním volném odpoledni ho vyzkoušeli někteří členové  realizačního týmu včetně trenéra Romana Pivarníka. Ten dává svým svěřencům zabrat. Viktoria má totiž před sebou velký cíl: dovršit na jaře mistrovský hattrick.

„Máme tu skvělé podmínky, všechno jde podle plánu. Na prvním soustředění jsme nabírali kondici, teď už ladíme herní projev,“ řekl kouč. Jeho celku od pondělí dělá společnost Middlesbrough. Klub z anglické Premier League využívá pauzu v anglické lize k pětidennímu kempu v teple.

Plzeň čekají v rámci soustředění ještě dva přátelské zápasy. Ve středu se utkají s dánským Odense, o soupeři pro čtvrtek se jedná. O den později se viktoriáni vracejí domů. Do jara vstoupí v sobotu 18. února domácím duelem proti Příbrami.