Plzeň se připravuje v luxusu Malé Británie

Plzeň se připravuje v luxusu Malé Británie

Z jedné strany horský masív, z té druhé náramný výhled na záliv v Benidormu. Laguny, táhnoucí se mezi nízkými hotelovými vilkami luxusního komplexu Melia Villaitana, obklopeného golfovými jamkami a třemi travnatými hřišti. Prvotřídní lázně i fitness centrum. V přívětivých kulisách španělského pobřeží se chystá na jaro lídr fotbalové ligy plzeňská Viktoria.

„V Benidormu jsme podruhé za sebou, je to tady perfektní. Hřiště máme u hotelu, hrajeme na něm i zápasy,“ lebedí si kapitán Roman Hubník, který po tréninku občas skočí do vyhřívaného venkovního bazénu.

„Voda má třicet stupňů, to se dá vydržet,“ žertuje zkušený stoper. Z hladiny má jako na dlani panorama mrakodrapů v blízkém Benidromu, kterému se přezdívá španělský Hong Kong nebo Malá Británie. Do žádného letoviska na světě se prý Britové nevracejí tak rádi jako sem.

Sobotní azuro v Benidormu o den později vystřídaly mraky, teplota klesla ke dvanácti stupňům. Úplně podle představ nedopadl ani nedělní přípravný duel s vedoucím týmem druhé rakouské ligy Riedem. Po čtvrtečních pětigólových hodech proti úřadujícímu polskému mistrovi Legii Varšava (výhra 5:1) se Západočeši proti houževnatému protivníkovi v koncovce neprosadili (0:0).

Viktoriáni nastoupili v kombinované sestavě. Jedenáctka, která suverénně projela podzimní ligou, naskočila až na posledních 25 minut. A gól hned visel ve vzduchu, v samém závěru trefil Kolář břevno.

„Trenér udělal hodně změn, bylo to trošku vidět. Byl to zápas o jednom gólu, bohužel jsme ho nedali. Nula vzadu je ale důležitá. V přípravě jsme dostali hodně gólů, dá se na tom stavět,“ uvedl Hubník.

Závěrečný duel v Benidormu odehrají Plzeňští ve středu s čínským Guizhou Hengfeng. O den později se vracejí domů, do jara vstoupí 15. února úvodním duelem play off Evropské ligy na půdě Partizanu Bělehrad.

 

Robert Neumann

-autor je redaktorem deníku Právo -