Plzeň prohrála v prodloužení a vypadla!

Fotbalisté Plzně prohráli v dohrávce osmifinále domácího poháru se Slováckem 2:3 po prodloužení. V normální hrací době skončil zápas ve Štruncových sadech 2:2. Viktoriáni ve výrazně pozměněné sestavě nenavázali na výbornou formu z HET ligy, kterou po třinácti kolech vedou bez ztráty jediného bodu, a MOL Cup opustili už v osmifinále jako v minulé sezoně.

Hosty poslal do vedení v 19. minutě Filip Kubala. Do konce prvního poločasu vyrovnal Roman Hubník a krátce po změně stran otočil skóre Marek Bakoš. Remízu zařídil Slovácku po hodině hry Lukáš Sadílek. Ve 110. minutě prodloužení rozhodl Stanislav Hofmann. Trenér Vrba nemohl nasadit reprezentanty Krmenčíka, Kopice, Kozáčika a Hrošovského ani zraněného Řezníka a také šetřil některé další opory. Od posledního ligového zápasu se Slavií zůstal v základní sestavě Viktorie pouze stoper Hejda, šanci dostali například Kovařík, Čermák, Živulič, Pilař nebo Řezníček.

"Je to pro nás velká kaňka na vstupu do sezony. Slovácko působilo fotbalovějším dojmem a zaslouženě postoupilo. Nastoupili hráči, kteří tolik nehrávali. Bylo vidět, že na tom nejsou úplně nejlépe. Soupeř byl důslednější a důraznější i fotbalově nás přehrával,“ shrnul utkání plzeňský kouč Pavel Vrba. Oba soupeři se utkají i příští sobotu v rámci 14. kola HET ligy, v níž Slovácko zatím zvítězilo jen jednou - před čtvrt rokem. "Musíme si uvědomit, že pokud nepřistoupíme k tomu zápasu důsledně, zodpovědně a se snahou odvést na hřišti maximum, tak můžete v české lize prohrát s kýmkoliv. Na druhou stranu také naše sestava bude trošku jiná," konstatoval plzeňský kouč.

Slovácko doplnilo ve čtvrtfinále MOL Cupu pražskou Slavii, Ostravu, Zlín, Mladou Boleslav, Jablonec, druholigový Hradec Králové a Liberec.