Plzeň čeká elitní trojlístek

Fotbalisté Plzně se navečer dozvědí jména tří soupeřů v základní skupině Ligy mistrů. Čeští šampioni si podzimní fázi prestižní soutěže zahrají po pěti letech a celkově potřetí. Losování v Monaku začne v 18 hodin. Viktoria se při losu v Monaku objeví v posledním čtvrtém koši. S koeficientem 33.000 jí těsně unikl posun do třetího koše, protože ze čtvrtého předkola postoupily Benfica Lisabon i PSV Eindhoven a vypadl pouze Salcburk.

V elitním prvním koši jsou vítěz posledních tří ročníků Real Madrid, úřadující šampion Evropské ligy Atlético Madrid, tři bývalí soupeři Viktorie z Ligy mistrů Barcelona, Bayern Mnichov a Manchester City, dále Paris. St. Germain, Juventus Turín s hvězdnou letní posilou Cristianem Ronaldem a asi nejméně atraktivní protivník Lokomotiv Moskva, kterého si přeje kouč Pavel Vrba. "Můj tip je Lokomotiv Moskva, Monako a buď Porto, nebo Benfica. Bral bych jedno z portugalských mužstev. Víme, že Liga mistrů je mimořádná soutěž a vybírat soupeře je hrozně složité. Když se podíváte na koše, stejně nás čeká něco úžasného. Doufám, že podzim bude příjemný i v Lize mistrů a že se nám třeba podaří to, co se podařilo v minulých letech, postoupit do jarní části pohárů," přeje si trenér. Plzeňští v roce 2011 ve skupině Ligy mistrů s Barcelonou, AC Milán a Borisovem uhráli třetí místo a postoupili do jarní fáze Evropské ligy. Totéž se jim povedlo o dva roky později, kdy narazili na Bayern, Manchester City a CSKA Moskva.

Součástí losovacího ceremoniálu bude i udílení cen UEFA za minulou sezonu. Nejlepším hráčem roku se stane jeden z trojice Ronaldo, Luka Modrič, Muhammad Salah.

Přehled účastníků Ligy mistrů a nasazení pro čtvrteční losování:

První koš: Real Madrid, Atlético Madrid, Barcelona, Bayern Mnichov, Manchester City, Juventus Turín, Paris St. Germain, Lokomotiv Moskva.

Druhý koš: Dortmund, Porto, Manchester United, Šachtar Doněck, Benfica Lisabon, Neapol, Tottenham, AS Řím.

Třetí koš: Liverpool, Schalke, Lyon, Monako, AjaxAmsterodam, CSKA Moskva, PSV Eindhoven, Valencie.

Čtvrtý koš: Plzeň, FC Bruggy, Galatasaray Istanbul, Young Boys Bern, Inter Milán, Hoffenheim, CZ Bělehrad, AEK Atény.