Plašil ukončil ligový půst

Pětatřicetiletý český záložník Jaroslav Plašil se po roce a čtvrt zapsal mezi střelce ve francouzské lize. Kapitán Girondins Bordeaux gólem v 90. minutě pečetil vysoké vítězství 4:0 ve 24. kole v Caen. Bývalý reprezentační středopolař, který ukončil svoji dvanáctiletou kariéru v českém národním týmu bezprostředně po loňském EURO ve Francii, naposledy skóroval v nejvyšší soutěži v listopadu 2015, pak se v dresu Bordeaux prosadil dvakrát v poháru.

Na hřišti Caen mu vyšla přízemní střela z dálky bez přípravy k tyči, na niž domácí brankář nestihl zareagovat. Už předtím asistoval v 63. minutě při brance Kamana, který zvyšoval náskok hostů už na 3:0.

V dresu Montpellieru nastoupil podruhé za sebou v základní sestavě bývalý liberecký stoper Lukáš Pokorný. Zatímco v minulém kole pomohl k výhře nad Bastií, tentokrát jeho nový tým prohrál 1:2 s vedoucím týmem tabulky Monakem.