Plašil ukončil kariéru

Bývalý český reprezentant Jaroslav Plašil ukončil fotbalovou kariéru. Sedmatřicetiletý bronzový medailista z EURO 2004 zůstává v Bordeaux, kde bude působit jako člen realizačního týmu klubové rezervy, která hraje pátou nejvyšší soutěž. V týmu Girondins strávil jako hráč téměř deset sezon, pouze v ročníku 2013/2014 byl na hostování v italské Catanii. Předtím hrál někdejší záložník Hradce Králové také za španělskou Osasunu Pamplona a Monako, s kterým byl v roce 2004 ve finále Ligy mistrů.

V Bordeaux mu skončila smlouva, a když v květnu nastoupil v posledním domácím zápase francouzské ligy, fanoušci se s ním loučili bouřlivým potleskem. Po sezoně si nechal čas na rozmyšlenou a konec kariéry oznámil až nyní. "Je v tom hodně emocí, když věším kopačky na hřebík po více než dvaceti letech kariéry, v které jsem prožil výjimečné chvíle,“ říká „Pláša“ a dodává: "Přišel čas na nové výzvy, věnovat se nové generaci a předat jí všechno, co jsem se naučil.“  

Za reprezentaci v letech 2004 až 2016 odehrál 103 zápasů, v nichž dal sedm gólů. V národním týmu skončil po posledním mistrovství Evropy ve Francii. Startoval na čtyřech evropských šampionátech i na mistrovství světa v roce 2006. Více reprezentačních startů mají z českých fotbalistů na kontě jen Petr Čech, Karel Poborský a Tomáš Rosický. Z úspěšného týmu z EURO 2004 v Portugalsku pokračují v kariéře už jen Milan Baroš v Baníku Ostrava a Tomáš Hübschman v Jablonci.