Pilař prodloužil, Hromada odchází

Uzdravený reprezentační záložník Václav Pilař zůstane hráčem Plzně minimálně do konce roku 2019. Poté, co vyléčil dlouhodobě zraněné koleno a v závěru sezony se vrátil do základní sestavy, prodloužilo s ním vedení Viktorie smlouvu o rok a půl. "Jsem velmi rád, že se Vašek dokázal vrátit po dlouhém zranění, čemuž už řada lidí nevěřila. My jsme ho však dennodenně pozorovali a viděli na něm obrovskou chuť dokázat, že návrat zvládne. Jakmile nastoupí, je vždy rozdílovým hráčem," zdůrazňuje generální manažer Adolf Šádek.

Osmadvacetiletý středopolař přišel do Plzně v roce 2011 z Hradce Králové a v sezoně 2011/2012 patřil ke klíčovým postavám při postupu do Ligy mistrů. Následně působil v bundesligových klubech Wolfsburgu a Freiburgu. Limitovaly ho však problémy s koleny, které neustaly ani po návratu na západ Čech, a hráč kvůli nim musel vynechat celou minulou sezonu i většinu té letošní. Na jaře se vrátil do hry a závěr ligového ročníku už strávil v základní sestavě. Po dvou letech by se dokonce mohl vrátit do českého národního týmu, jehož trenér Karel Jarolím zařadil Pilaře mezi náhradníky.

Plzeň naopak opouští mladý slovenský záložník Jakub Hromada, kterému skončilo hostování ze Sampdorie Janov, a Viktoria nevyužila opci na přestup. Na testech v Kazachstánu v Tobolu Kostanaj je Egon Vůch, který v uplynulé sezoně hostoval ve Slovanu Liberec.