Pilař přestoupil z Plzně do Olomouce

Devětadvacetiletý bývalý reprezentační záložník Václav Pilař přestoupil z Plzně do Olomouce, kde podepsal se čtvrtým týmem uplynulé sezony první ligy dvouletou smlouvu. Hradecký odchovanec přišel do Plzně v létě 2011 a hned přispěl k historicky prvnímu postupu Západočechů do skupiny Ligy mistrů. Poté zamířil do německé bundesligy, kde hrával za Wolfsburg a Freiburg. Pomohl českému národnímu týmu k účasti na EURO 2012 v Polsku, kde dvěma vstřelenými brankami přispěl k postupu do čtvrtfinále. Krátce po šampionátu při přípravném utkání ve Lvově s Ukrajinou utrpěl vážné zranění kolena. Po vleklých potížích se zraněným kolenem se vrátil před sezonou 2014/2015 do Viktorie. Dlouhodobé zdravotní problémy ho však provázely dál. V uplynulé sezoně zasáhl za Plzeň jen do čtyř ligových utkání a jarní část strávil na hostování v Liberci. Na západě Čech získal tři mistrovské tituly.

Na začátku letní přípravy s ním už Plzeň přestala počítat. "Prioritou pro Vaška bylo jednoznačně zahraničí s tím, že pokud by mu to nevyšlo, tak z českých klubů to bude Sigma Olomouc," říká sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář. Pilařův příchod uvítal i trenér Hanáků Václav Jílek, jehož tým čeká třetí předkolo Evropské ligy. "Václav je hráč, který v minulosti stoprocentně prokazoval své kvality. Samozřejmě si uvědomujeme jisté riziko, že jeho zdravotní stav nebyl v minulosti ideální. Ale v posledních měsících už byl v pořádku. Může hrát zleva přes nohu, nebo zprava, také na podhrotové pozici. To byl další faktor, že jsme se pro něj rozhodli," konstatuje.

Pilař je třetí letní posilou Olomouce. Před ním Sigma získala útočníka Pavla Dvořáka a brankáře Aleše Mandouse, kteří podepsali smlouvy do roku 2021. Klub navíc se sedmi hráči prodloužil smlouvu. S brankářem Michalem Reichlem, obránci Janem Štěrbou a Jan Kotoučem a záložníky Jakubem Plškem, Davidem Houskou a Tomášem Zahradníčkem uzavřel nové kontrakty do roku 2021, s útočníkem Jakubem Yunisem pak do roku 2022.