Pilař a Hrubý jdou do Jablonce!

Dvě zkušené posily do zálohy získali jablonečtí fotbalisté. Bývalý reprezentant Václav Pilař do čtvrtého celku uplynulé prvoligové sezony zamířil po vypršení smlouvy v Olomouci a podepsal dvouletý kontrakt, Robert Hrubý přišel z Ostravy na roční hostování s opcí. "Cítím, že mě Jablonec chtěl, chci ukázat kvalitu a chci se tady porvat o místo. Ambice mám velké a vždycky jsem je měl. Vidím, že tady je dobrý mančaft a dobří lidé kolem. Ambice klubu jsou pro mě důležité a Jablonec chce být vysoko," říká dvaadvacetinásobný reprezentant, jehož kariéru poznamenala častá a vážná zranění, který před Olomoucí působil také v Liberci, Plzni a Hradci Králové.

Ve 124 zápasech nejvyšší soutěže zaznamenal 16 gólů a 16 asistencí. Má za sebou i zahraniční angažmá v bundesligových klubech Wolfsburgu a Freiburgu.

Šestadvacetiletý středopolař Hrubý je odchovancem pražské Slavie, kromě ní a Baníku hrál také za Teplice. Někdejší juniorský reprezentant celkem absolvoval 148 ligových utkání s bilanci 13 branek a 19 asistencí.

"Novou výzvu jsem potřeboval, v Ostravě jsem strávil skoro čtyři rok
y. Jablonec každý rok hraje o nejvyšší příčky, takže z tohoto pohledu je to pro mě nová zkušenost, protože jsem evropské poháry ještě nehrál," konstatuje.