Petr Ševčík: „Mám zatím super kariéru!“

Petr Ševčík: „Mám zatím super kariéru!“

Deset měsíců, které ho vynesly do nebe. Od prosincového přestupu do Slavie záložník PETR ŠEVČÍK stoupá a sbírá trofeje. Za krátkou dobu se stal mistrem české ligy, dal dva góly Chelsea na Stamford Bridge ve čtvrtfinále Evropské ligy, v Lize mistrů stál proti Messimu. A při debutu v reprezentaci byl u výhry nad Kosovem, která znamenala postup na EURO.

„JDU VÝKONNOSTNĚ POŘÁD NAHORU“

„Dá se v nadsázce říct, že se někdy musím štípat, jestli se mi to všechno nezdá. Kdyby mi někdo před dvěma roky řekl, že během pár měsíců budu mistrem, zahraju si Ligu mistrů proti Barceloně a oslavím s národním mužstvem postup na mistrovství Evropy, rozhodně bych mu nevěřil. Jsem ale pochopitelně rád, že jdu výkonnostně pořád nahoru. Z Olomouce jsem se posunul do Liberce, ze Slovanu následně loni v prosinci do Slavie. A teď jsem dosáhl na nejvyšší metu, kterou lze dosáhnout - dostal jsem pozvánku do reprezentace a hned si připsal první start. A druhý vzápětí v Bulharsku. Mám zatím super kariéru.


„NEČEKAL JSEM, ŽE NASTOUPÍM“

Reprezentační debut byl fantastický. Postoupili jsme na EURO, lepší premiéru jsem ani mít nemohl. Abych řekl pravdu, neočekával jsem, že mě trenér Šilhavý pošle na hřiště. Menší naději jsem si dával až ve chvíli, kdy jsem se šel rozcvičovat. Když na mě nakonec ukázal, byl jsem docela překvapený. A nadšený zároveň. Přestože šlo o strašně moc, nervózní jsem nebyl. Pomáhají mi velké zápasy v Lize mistrů, byl jsem klidný. Navíc kolem mě byla spousta kluků ze Slavie. EURO je pro všechny velká motivace. Když už se tam postoupilo, každý by chtěl být u toho. Budu dělat maximum, abych atmosféru velkého turnaje zažil.


„V LIZE MISTRŮ JSME KONKURENCESCHOPNÍ“

Champions League je pro mě obrovskou školou fotbalu. Hrál jsem Evropskou ligu, ale Liga mistrů je pochopitelně ještě mnohem výš. Navíc los Slavii přisoudil jedny z nejtěžších soupeřů, které jsme mohli do základní skupiny dostat. O to víc si to v Edenu všichni užíváme. Jsme pyšní, že jsme byli ve všech čtyřech dosavadních zápasech konkurenceschopní. I s gigantem Barcelonou. Výsledky jsme, vzhledem k tomu, co jsme zatím ukázali, docela zklamaní. Mohli jsme mít určitě víc bodů než dva. Máme ale před sebou ještě dvě utkání. Věřím, že Inter doma můžeme porazit. Chceme si zahrát poháry i na jaře, prioritou je pro nás třetí místo ve skupině.


„MESSI JE KAPITOLA SAMA PRO SEBE“

Byť je Liga mistrů výš, a zahrát si proti Barceloně je výjimečné, pro mě osobně je víc odveta čtvrtfinále Evropské ligy na Stamford Bridge. Chelsea jsem tam dal dva góly. Byla tam i lepší atmosféra než v Barceloně. Tím, že je stadion Chelsea menší, podpora fanoušků Slavie byla mnohem větší. Respektive jsme je vnímali mnohem víc. Byli totiž hned u hřiště, a ne jako v Barceloně dva kilometry ve vzduchu. Nou Camp je kolos, větší dojem na mě ale udělalo milánské San Siro. Působilo opravdu giganticky. Byl jsem také v očekávání z Messiho. Je to opravdu kapitola sama pro sebe, pan fotbalista. Nejde mu vzít balón, má ho přilepený u nohy. Pobíhali jsme mezi ním jako kuželky.


„NÁROČNÝ PROGRAM VE SLAVII ZVLÁDÁME“

Se Slavií máme v lize devítibodový náskok, ligu máme rozehranou skvěle. Slavia je odskočená od zbytku ligy také zázemím, takové jsem nikde neviděl. Může se mu rovnat možná Plzeň nebo Sparta, ale servis, který ve Slavii máme, je perfektní, nadstandardní. Dá se srovnávat s evropskými kluby. Na podzim máme náročný program, ale zvládáme ho. Mezi zápasy tolik netrénujeme, věnujeme se hodně regeneraci. Ukazujeme, že se dá i taková porce náročných zápasů zvládnout ve vysokém tempu.“

PETR ŠEVČÍK

Narozen: 4. května 1994. Výška: 172 cm. Váha: 70 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: FK Jeseník (2000-2004), Sigma Olomouc (2004-2014), SFC Opava (2014), Sigma Olomouc (2014-2016), Slovan Liberec (2016-2018), Slavia Praha (2018-?). Česká liga: 86 zápasů / 6 gólů. Reprezentace: 2/0. Největší úspěchy: postup na EURO (2019), účastník základní skupiny Ligy mistrů (2019), čtvrtfinalista Evropské ligy (2019), vítěz české ligy (2019), účastník ME U21 (2017), vítěz MOL Cupu (2019).