Petr Mareš: „Je to pro mě pohádka!“

Petr Mareš: „Je to pro mě pohádka!“

Ještě na začátku sezony neměl jisté místo v Hradci Králové. O tři měsíce později si záložník Mladé Boleslavi PETR MAREŠ může říct: nastoupil jsem za reprezentaci. K národnímu týmu se připojil v den přátelského zápasu s Dánskem, odehrál celý druhý poločas. Příjemně překvapil - tlačil se do koncovky, střílel, vyžadoval si míč, byl aktivní. Nakonec jej pochválil i kouč Jarolím. Premiérovou pozvánku do reprezentace si vysloužil díky vynikajícím výkonům v dresu Boleslavi, kam přestoupil v září.

„Podzim je pro mě pohádkou. Vždyť v Hradci jsem na začátku sezony občas ani nehrál, a za tři měsíce jsem dostal pozvánku do národního mužstva. Hradci se tehdy zranili hráči ve středu zálohy, naskočil jsem, chytil jsem se. A pak už to všichni znají. Boleslavi se nešťastně zranil Kuba Rada, klub mě angažoval. Snažím se důvěru splatit dobrými výkony.

„V ÚTERÝ RÁNO TO BYL PRO MĚ PŘÍJEMNÝ BUDÍČEK“

Byl to v úterý ráno příjemný budíček. Dozvěděl jsem se, že se nebudu připravovat s Boleslaví, ale že se mám připojit k reprezentaci. Vůbec jsem nedoufal, že by se něco takového stalo, neměl jsem na to pomyšlení. Je to sen, ze kterého bych se nechtěl probudit. Při minulém srazu jsem byl mezi náhradníky, dokonce jsem byl pak donominovaný, ale kvůli zranění jsem nemohl odjet. Jsem rád, že jsem šanci nyní.

„KAREL JAROLÍM BYL MŮJ PRVNÍ TRENÉR V DOSPĚLÝCH“

Kdyby mi v létě někdo řekl, že za pár měsíců budu v národním týmu, asi bych se zasmál. Řekl bych jen, že by to bylo krásné. Jenže i takový je fotbal. Před utkáním s Dánskem jsem byl lehce nervózní, nicméně po rozcvičce to opadlo. Jak jsem nastoupil na trávník, kluci mě povzbudili. S prvním dotekem to spadlo definitivně, zápas jsem si užil.

Trenéra Jarolíma znám ze Slavie, byl to vlastně můj první trenér v dospělé kategorii. Na uvítanou mi sdělil, že dostanu šanci. A ať ji chytím za správný konec. Doufám, že jsem mu důvěru splatil. Hned jsem mohl vstřelit i svůj premiérový gól v národním týmu. Především moje první šance byla vyložená.

„PROTI PLZNI JSME PŘEDEVŠÍM NECHTĚLI INKASOVAT“

V sobotu jsme doma remizovali s Plzní. Byl to duel s lídrem ligy, bod asi brát musíme. Chtěli jsme se především odpíchnout od toho, abychom po čase udrželi čisté konto. V posledních třech zápasech jsme totiž inkasovali sedm branek. Povedlo se, do defenzivy celý tým pracoval dobře. Byli jsme kompaktní. S nulou vzadu jsme spokojení, mrzí nás ovšem, že jsme doma nevstřelili gól.

Snažili jsme se hlavně zahustit střed, kde je Plzeň silná v kombinaci, její hráči dobře rotují.

Ale málo jsme se tlačili dopředu, brejkových situací, na které jsme chtěli sázet, bylo z naší strany málo. V nastavení, když se do šance dostal Honza Kovařík, mi docela zatrnulo. Byl na penaltě úplně sám, bál jsem se, aby se neopakoval zápas s Brnem, kdy jsme obdrželi vyrovnávací branku pět vteřin před koncem. Zaplaťpánbůh, že Honza přestřelil.

„MÁME VELKOU MOTIVACI NA SLAVII USPĚT“

Čtyři zápasy po sobě jsme nevyhráli, věřím však, že od týmového výkonu proti Plzni se odrazíme zpátky na vítěznou vlnu. Nejlépe už příště na Slavii. Ta má výbornou formu, bude se hrát před výbornou diváckou kulisou, máme velkou motivaci v Edenu uspět. Pojedeme tam se snahou získat tři body, čímž bychom Slavii předskočili.“

PETR MAREŠ

Narozen: 17. ledna 1991. Výška: 184 cm. Váha: 78 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: záložník. Česká liga: 35 zápasů / 3 góly. Reprezentace: 1 utkání / žádný gól. Hráčská kariéra: Slavia Praha (2000-2010), Hlučín (2010), Slavia Praha (2011), Vlašim (2011-2012), Viktoria Žižkov (2012-2014), Hradec Králové (2014-2016), Mladá Boleslav (2016-?). Největší úspěchy: pozvánka do reprezentace.