Petr Ardeleanu: Návrat po třech operacích

Loni v létě „povýšil“ na mezinárodní listině FIFA do první skupiny, takže aktuálně je za Pavlem Královcem druhým českým arbitrem, jenže v nové sezoně toho PETR ARDELEANU stejně jako on moc neodpískal. I jeho postihly, možná spíš dostihly zdravotní problémy…

Na konci července jsem pískal v Gruzii kvalifikaci Ligy mistrů Saburtalo Tbilisi-Dinamo, po návratu domů jsem odřídil druholigový zápas Vyšehrad-Ústí nad Labem. Šel jsem se po něm vyklusat a utrhl si meniskus na levé noze. Po šesti týdnech jsem blbě uklouzl na schodech a odnesl to pro změnu meniskus na pravé noze. A protože se optimálně nehojil ten na levé noze, v prosinci jsem podstoupil druhou operaci, při které mi vyčistili koleno od úlomků menisku,“ líčí devětatřicetiletý rozhodčí svoji loňskou pětiměsíční kalvárii s koleny, která se ještě úplně neuzavřela.

„Při zimním semináři ligových rozhodčích na Kanárských ostrovech jsem už začal běhat, ale dvakrát operované levé koleno pořád bolelo a otékalo. V rekonvalescenci mi nepomohla ani karanténa kvůli pandemii koronaviru, protože se uzavřela veškerá fyzioterapeutická zařízení a rehabilitace, tak jsem to musel zvládat doma sám. Nikdy jsem takové zdravotní trable neměl, asi se ta zátěž dlouhodobě nastřádala. Rád bych do zbytku této sezony naskočil, ale deset měsíců jsem nepískal zápas. Měl bych odřídit v příštích dnech přátelské utkání, při kterém máte jiné pohyby než při normálním běhání. Uvidíme, jak budou na časté změny směru obě kolena reagovat…,“ dodává ke svému comebacku s píšťalkou v blízké budoucnosti.