Pět střídání i v Česku

Týmy v Česku mohou od příštího týdne v soutěžních zápasech dočasně využít pět místo dosavadních tří střídání. Výkonný výbor FAČR per rollam schválil revoluční úpravu pravidel, která má týmům pomoci v hektickém období po koronavirové přestávce. Ligový výbor Ligové fotbalové asociace už v minulých dnech odsouhlasil použití novinky v zápasech první a druhé ligy, které řídí. Výkonný výbor FAČR pak ještě musel úpravu formálně schválit. Novinku je zatím možno zavést v soutěžích, které skončí do 31. prosince 2020.

Světová federace FIFA spolu s mezinárodní pravidlovou komisí IFAB před necelými dvěma týdny umožnily zavést revoluční změnu vzhledem k nabitému kalendáři, který celky čeká po uvolnění koronavirových opatření a opětovném rozehrání soutěží. Týmy budou moci využít pět střídání a šesté v případném prodloužení. Aby změna pravidla příliš nezdržovala a nenatahovala zápasy, budou mít mužstva na pět střídání k dispozici stále pouze tři "okna" a pauzu mezi oběma poločasy.

Sobotní dohrávka 23. ligového kola mezi Teplicemi a Libercem, která načne obnovenou sezonu profesionálních soutěží, se ještě odehraje klasicky se třemi střídáními na obou stranách. Úprava pravidla vstoupí v Česku v platnost od příštího týdne, kdy se restartovaný ročník naplno rozběhne.