Penaltové video

V pátém utkání mistrovství světa v Rusku poprvé v historii šampionátů změnilo video původní verdikt rozhodčího. Uruguayský sudí Andrés Cunha po zhlédnutí opakovaných záběrů nařídil v zápase skupiny C mezi Francií a Austrálií penaltu za faul na útočníka Antoina Griezmanna, přestože nejprve celou situaci jako nedovolenou neposoudil. Francouzský forvard v 55. minutě po zákroku Joshuy Risdona upadl v pokutovém území, Cunha ale nejprve rozpažil a nechal hru pokračovat. O pár desítek sekund později však sudí od videorozhodčího Argentince Maura Vigliana dostal informaci, že mohlo jít o faul, a celou situaci šel přezkoumat na obrazovku vedle hřiště. Krátce nato Cunha svůj původní verdikt přehodnotil a nařídil penaltu, z které v 58. minutě poslal sám faulovaný Griezmann Francii do vedení 1:0. Nová technologie má na MS v Rusku premiéru. V každém jeho utkání pomáhá hlavnímu sudímu videorozhodčí a tři jeho asistenti.

Vyrovnávací gól „protinožců“, jehož autorem byl o tři minuty později Jedinak, padl rovněž z penalty, když francouzský stoper Umtiti zasáhl centrovaný míč nad hlavou jemně rukou. Výhru jednoho z favoritů celého šampionátu málem také v 81. minutě posuzovalo „jestřábí oko“, které hlídá dopady míče na brankovou čáru. Po střele Paula Pogby, která se odrazila od břevna, nakonec nebylo potřeba, neboť míč očividně spadl pár centimetrů za lajnu.