Pekhart vystřelil další titul!

Český útočník Tomáš Pekhart získal s Legií Varšava polský titul. Bývalý reprezentant vstřelil úvodní branku utkání 5. kola nadstavby polské Ekstraklasy, ve kterém Legia doma porazila Cracovii Krakov 2:0 a má jistotu prvního místa. Jedenatřicetiletý forvard se trefil poprvé od 7. června a celkově popáté v ročníku po zimním příchodu ze španělského druholigového Las Palmas. V zápase, který byl ve druhé půli na několik minut přerušen kvůli výtržnostem fanoušků, měl další šanci na skórování v samém závěru, jeho střelu však soupeř před brankovou čárou zblokoval.

Varšavský klub má dvě kola před koncem nadstavby jistotu titulu, který vybojoval po roční odmlce. Ligu vyhrála Legia počtrnácté, čímž se vyrovnala historicky nejúspěšnějším polským celkům Ruchu Chorzów a Górniku Zabrze. Pro fotbalového světoběžníka „Peggyho“ je to již třetí titul ve třetí zemi – předtím slavil český se Slavií v sezoně 2008/2009 a izraelský s tým Hapoel Beer Ševa v sezoně 2017/2018. A mezi těmito dvěma mistrovskými primáty vyhrál na jaře 2016 s AEK Atény Řecký pohár!