Pekhart nejlepším cizincem Ekstraklasy

Český útočník Tomáš Pekhart z Legie Varšava byl vyhlášen nejlepším cizincem polské ligy za loňský rok. Jednatřicetiletého útočníka a lídra tabulky střelců Ekstraklasy v tradiční anketě ocenil fotbalový týdeník Pilka nožna."Je to velká věc tady v Polsku. Beru to jako velkou poctu a moc si toho vážím. Je to motivace a energie do další práce," říká čerstvý laureát.

Do Legie přišel loni v únoru po vypršení smlouvy ve španělském druholigovém klubu Las Palmas. Během úvodního půlroku v Polsku dal pět gólů. V aktuální sezoně si vybojoval pevné místo v sestavě a dosud zaznamenal 17 soutěžních branek. Patnáctkrát se trefil v lize a v tabulce kanonýrů má náskok pěti zásahů před druhým Jesúsem Imazem z Bialystoku. Bývalý hráč Slavie, Sparty, Jablonce, Southamptonu, Norimberku, AEK Atény nebo Beer Ševy v anketě porazil Španěla Jesúse Jiméneze ze Zabrze a Portugalce Pedra Tibu z Poznaně.

Kvůli koronavirovým opatřením se slavnostní vyhlášení konalo jenom virtuálně. "Mrzí mě, že jsem si to nemohl tolik vychutnat. Kdyby se to konalo za normálních podmínek, mohl jsem tam být třeba i s rodinou. Vstup se mnou byl na pódiu pomocí zoom hovoru z předzápasového hotelu," přibližuje ceremoniál.